ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запорізькій ОДА обіцяють сприяти розслідуванню щодо скандального Фонду оборони

У ЗОДА запевняють, що безпосередніх вказівок на перерахування коштів ні Рада оборони області, ні окремі члени Ради оборони не давали
Depo.
22 лютого 2016 10:18
ФОТО: depo.ua

Відповідну заяву розповсюдила прес-служба ЗОДА, передає портал Depo.Запоріжжя.

У заяві, зокрема, йдеться, що ОБФ “Фонд сприяння обороні Запорізької області” був утворений у грудні 2014 року, рішення про його створення приймалося громадськими організаціями міста й області, без участі посадових осіб облдержадміністрації або членів Ради оборони області, в складі його засновників відсутні посадові особи облдержадміністрації.
Разом з тим, враховуючи, що основним напрямом діяльності фонду було та є підвищення обороноздатності військових частин, розташованих на території Запорізької області, ОБФ “Фонд сприяння обороні Запорізької області” залучався до виконання завдань з підвищення обороноздатності області.

У ЗОДА спростовують можливість нецільового використання коштів, які отримував фонд від підприємств та мешканців області, при будівництві фортифікаційних споруд. Також зазначається, що безпосередніх вказівок на перерахування коштів ні Рада оборони області, ні окремі члени Ради оборони не давали, оскільки надання таких вказівок виходить за межі компетенції будь-яких органів чи посадових осіб, крім відповідних органів управління самого фонду.

“Кримінальне провадження, яке порушено на теперішній час, відкрито за заявою фізичної особи-громадського активіста, наразі триває перевірка викладених у заяві фактів. Обласна державна адміністрація зі свого боку надасть усіляке сприяння правоохоронним органам при перевірці вказаних у заяві фактів з метою якнайшвидшого з’ясування істини та підтвердження правомірності дій Ради оборони та ОБФ “Фонд сприяння обороні Запорізької області“, - йдеться у повідомленні ЗОДА.

Нагадаємо, запорізька поліція перевіряє заснований сепаратистом "Фонд сприяння обороні". Перевірка відбувається в рамках кримінального провадження, порушеного за ч.2 ст.364 КК – зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки. Згідно фабули провадження, з листопада 2014 року по теперішній час посадові особи Запорізької обласної адміністрації спільно з іншими особами, зловживаючи службовим становищем скоїли незаконні дії, пов’язані з перерахуванням грошових коштів, які надійшли з рахунків запорізьких підприємств з метою забезпечення українських військових в зоні АТО, чим спричинили тяжкі наслідки.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя