ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запорізькій області за гроші Німеччини відремонтують житло для переселенців із Донбасу

Соціальні інвестиції дуже своєчасні, адже на території Запорізького краю проживають десятки тисяч переселенців, які потребують допомоги
Depo.
11 червня 2015 14:14
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua, для реалізації проекту "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Відновлення східного регіону України" уряд Німеччини через німецький банк розвитку KfW виділив Україні грант розміром 9 мільйонів євро.

За словами голови облдержадміністрації Григорія Самардака, основною метою проекту - є підтримка внутрішньо переміщених осіб із зони конфлікту на Сході України шляхом відновлення житлових будинків, гуртожитків для проживання вимушених переселенців та об'єкти соціальної сфери: лікарні, дитячі садки, школи, а також соціальні заклади для вразливих груп населення з числа біженців.

Наразі проект реалізовується в трьох областях: Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській. Участь нашого регіону була оцінена як найбільш активна. За словами Григорія Самардака, в області будуть створені всі необхідні умови для реалізації проекту.

"Ми підготували цілу низку мікропроектів, які будуть брати участь у конкурсі. Це - гуртожитки, школи, садки, лікарні в Бердянську, Токмаку, Пологах, Чернігівці та інших населених пунктах краю. 300 тисяч євро на один об'єкт дозволять оновити їх, зробити більш комфортними та корисними. Впевнений, що такі соціальні інвестиції дуже своєчасні. Адже на території нашої області проживають десятки тисяч переселенців, які потребують допомоги", - наголосив Григорій Самардак.

Нагадаємо, між президентом України Петром Порошенко та Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель досягнуті домовленості щодо надання кредитів для відбудови інфраструктури східних регіонів країни.

У грудні минулого року Григорій Самардак провів зустріч з представниками делегації німецького Банку розвитку (KfW) на чолі з директором бюро KfW в Україні Гуннаром Вельцхольц та експертом банку Уве Фітцом.

Тоді директор бюро KfW в Україні Гуннар Вельцхольц поінформував про умови надання кредитів. Так, на один проект передбачено не менше 5 млн. євро, гроші видаватимуться під 4-4,5% річних на 15 років, при цьому перші п'ять років можна буде розраховуватись виключно по відсотках, без виплати основної суми кредиту

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua