ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запорізькій області створять заказник "Балка Суха" площею 170 га

Якщо дотримуватися міжнародних стандартів, то заповідний фонд Запорізького краю необхідно збільшити майже втричі – до 12% від усієї території області
Depo.
10 липня 2015 12:57
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua, про це йшлося під час засідання робочої групи з питань збільшення площ природно-заповідного фонду області та встановлення їх меж на місцевості.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації Сергія Карпія, у цьому році за рахунок створення нових заповідних територій та розширення існуючих площа природно-заповідного фонду вже збільшилася на 377,029 га.

Так, у Мелітопольському районі було створено ботанічний заказник місцевого значення "Цілинна ділянка", у самому Мелітополі з'явилися два парки-пам'ятники садово-паркового мистецтва "Студентський гай" та "Алея Слави", також було розширено площу парка-пам'ятника "Лісопитомник".

"Таким чином загальна площа природно-заповідного фонду в області становить 124,62 тисяч га або майже 4,6%. Але це не повною мірою відповідає міжнародним стандартам та стратегії планування території. Тож до 2021 року заповідний фонд необхідно збільшити майже втричі - до 12%", - заявив Карпій.

За словами чиновника, департамент природних ресурсів взяв на себе відповідальність за освоєння коштів з обласного фонду охорони навколишнього середовища на встановлення в натурі на місцевості трьох об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в межах Вільнянського району, а саме "Круглик" площею 5 га, "Балка Ульянівка" площею 16 га та "Балка Козача" площею 12 га на загальну суму 66 779 грн. Наразі триває пошук виконавців.

У найближчих планах запорізької влади, створення ландшафтного заказника місцевого значення "Балка Суха" орієнтовною площею 170 га.

Інші новини читайте на сайті Запоріжжя.depo.ua