ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У запорізьких чиновників не виходить просувати місцеві товари

Депутат запорізької міської ради Генадій Рекалов хоче закрити проект "Купуй запорізьке - обирай своє"
Depo.
30 червня 2015 12:40
ФОТО: depo.ua
У запорізьких чиновників не виходить просувати місцеві товари
У запорізьких чиновників не виходить просувати місцеві товари

Проект виношували довгих сім років, але він так і не зумів остаточно народитися, передає кореспондент порталу Запоріжжя.depo.ua. Взимку поточного року в будівлі ОДА відбулося урочисте підписання тристороннього меморандуму. У документі було прописано, що в місті з'явиться мережа кіосків (200 штук), де будуть реалізовуватися товари, які, по-перше, вироблені виключно на запорізьких підприємствах. А, по-друге, вартість продуктів місцевих виробників буде на 30% нижче, ніж у ввезених товарів.

Не встигло висохнути чорнило на підписах під меморандумом, як підприємці почали розставляти кіоски по всьому місту. Питання "Про надання згоди на внесення змін до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Запоріжжі та їх архітектурних типів, затвердженої рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.02.2014 №17 зі змінами та доповненнями" внесли до порядок денний на сесії міськради 30 червня. Однак, через невдоволення кількох депутатів, питання виключили.

Як пояснив порталу Запоріжжя.depo.ua депутат міськради Генадій Рекалов, ставити в місті 200 кіосків - неподобство.

"Кіосків бути не повинно. Це неподобство", - сказав Рекалов.

Більш того, на думку Геннадія Олександровича, проект "Купуй запорізьке - обирай своє" теж потрібно закрити. Принаймні, в тому вигляді, в якому він є зараз.

"Я не розумію, чому потрібно торгувати хлібом, молоком і м'ясом в кіосках. Санітарні норми і вимоги МАФи не витримують", - пояснив депутат.

Генадій Рекалов впевнений, що "штовхати" запорізькі продукти в маси потрібно через супермаркети і магазини. Як варіант він запропонував виділити спеціальні полиці для запорізьких товаровиробників у вже існуючих торгових мережах. А для того, щоб продукція була конкурентоспроможною, депутат пропонує поговорити з власниками супермаркетів про надання деяких пільг для запорізької групи товарів.

"Можливо, є сенс залишити кілька кіосків у деяких районах. Це питання вимагає ретельного доопрацювання. Залишати його в тому вигляді, в якому воно є зараз, не можна", - упевнений Рекалов.

Однак депутата більше хвилює питання, яким чином на Набережній, навпроти "Ашана" з'явилася шашлична.

"Хто поставив цю шашличну і який ідіот підписав всі документи для її відкриття? Я планую з'ясувати це питання в кінці сесії міськради", - заявив Генадій Рекалов.

Про те, чим закінчиться з'ясування цього питання, читайте найближчим часом на Запоріжжя.depo.ua.