У Запоріжжі з'явиться музей історії архітектури з "машиною часу"

"Музей історії архітектури Олександрівська– Запоріжжя" планують відкрити в обласному центрі вже цьогоріч

У Запоріжжі з'явиться музей історії архі…

Про це йшлося під час круглого столу у Туристичному інформаційному центрі, передає портал Depo.Запоріжжя.

Перший муніципальний музей історії архітектури Запоріжжя відкриють на нульовому поверсі оновленої бібліотеки на вулиці Гоголя, 66. Уже в листопаді цього року розпочне свою роботу перша експозиція, яка присвячена архітектурі Старого Олександрівська. У подальшому в музеї з'являться зали: "Прогулянки старими вуличками", "Архітектура менонітських колоній на території сучасного міста Запоріжжя", "Модерністська архітектура Запоріжжя 20–30-х років", "Місто у другій половині ХХ ст.".

Розробкою концепції зайнятий історик, директор краєзнавчого музею Михайло Мордовський. Співорганізаторами стали Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, конкурс "Ми – це місто", департамент культури і туризму міської ради, Запорізький обласний краєзнавчий музей.

Кожний з залів буде по-своєму цікавим. До того ж музей буде інтерактивним. Наприклад, в одному з залів планують створити віртуальну прогулянку Олександрівськом. Вдягнувши "кіборг"-окуляри, відвідувачі зможуть перенестися на 110-120 років назад і пройтися головним проспектом міста, таким, яким він був за тих часів. В іншому залі одна зі стін буде викладена характерною для менонітських колоній фламандською кладкою. Якщо притулити до стіни вухо, можна буде почути менонітські пісні та розмови.

Буде в музеї і "навігаційний стіл часу", який розташують в центрі залу. На ньому буде карта міста Олександрівськ 1943 року з позначенням найцікавіших об'єктів того часу і сучасності. Від кожного об'єкту буде відходити тонка "нитка часу", що вестиме до відповідного стенду експозиції. Підлога навколо "навігаційного столу часу" буде викладена каміннями, якими ще наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. вимощували олександрівські вулиці. Цей зал обладнають галерейними системами, підвішеними фотокартками та картинами.

Поки що основу музейної колекції складають понад 200 електронних копій історико-графічних матеріалів з фондів Державного архіву, музеїв та приватних колекцій. Передбачається також створення відео і фотоархіву. Накопичувати матеріали планують за допомогою різноманітних організацій та окремих громадян.

У планах розробників концепції музею – до 2023 року вийти з приміщення і облаштувати музей історії просто неба, де найголовнішими експонатами стануть архітектурні будівлі, споруди, парки та сквери. Біля кожного з об'єктів з'явиться інформаційна табличка з розгорнутим описом, фотографіями та історією. Всі ці об'єкти об'єднають туристичним маршрутом.

Раніше повідомлялося, що на Запоріжжі створюють перший у світі музей Махна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook