У Запоріжжі залпом козацької гармати відкрили турфест: до краю хочуть заманити мільйони мандрівників

Четвертий туристичний фестиваль-ярмарок у Запоріжжі сьогодні, 11 травня, у прямому сенсі вибухнув – про його офіційне відкриття сповістила козацька гармата
 

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
У Запоріжжі залпом козацької гармати від…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

Туристичний фестиваль-ярмарок "Запоріжжя – місце щастя" відбувся вчетверте. Фест вчергове змінив локацію, повернувшись туди, звідки починався 2016 року, – на велику галявину у парку відпочинку "Дубовий гай".

Відкрили захід козаки гучним пострілом з гармати.  

Периметром галявини розташувалися невеличкий фуд-корт із національною кухнею, численні палатки представників туристичної галузі, що рекламували екскурсії та відпочинок, майстри декоративно-ужиткового мистецтва.

За словами директора Департаменту туризму ОДА Владислава Морока, особливих нововведень на цьогорічному фестивалі немає, адже у нього вже з’явилися гарні традиції, які треба підтримувати. Утім, без родзинок не обійшлося. До них можна віднести широку участь у заході представників національних товариств краю.

Запорізька область одна з найбільш багатонаціональних в Україні. Тут є болгарські, албанські, чеські тощо села, мають глибоке історичне коріння німці та представники інших національностей. Вони знайомили відвідувачів зі своїми традиціями, пригощали смаколиками.

А представники єврейського та чеського товариств, чиї намети були розташовані поруч, експромтом потішили гостей фестивалю запальним танком і співом.

Побільшало на цьогорічному заході і представників з інших регіонів України. "Більше гостей – представники західної України. За три роки, які проводився фестиваль, у нас, можна сказати, побувала вся Україна, окрім наших сусідів, партнерів та одночасно конкурентів: Херсонської, Одеської та Миколаївської областей. Оскільки вони пропонують схожий відпочинок", - каже Мороко, маючи на увазі насамперед пляжний туризм.

Запорізька ж область нині сконцентрована на тому, аби довести, що не морем єдиним цікава. Звісно, курорти рекламували себе у "перших ланках": Бердянськ, Кирилівка, Приморськ. Однак теж намагалися привабити мандрівників не лише пляжами, а й іншими цікавинками.    

Рекламували себе зелені садиби, запорізькі музеї.

Василівка хвалилася садибою Попова та приватним зоопарком.

Представник туристичного управління Тернопільської ОДА Мар’ян Когут, який завзято рекламував замки, палаци, природні дива та фестивалі рідної області, зазначив, що, на жаль, українці мало обізнані у туристичних цікавинках Батьківщини, які, між тим, не поступаються закордонним. "Українці, на жаль, не знають того, що є в межах України, у нас чимало історичних, архітектурних, природних пам’яток, що є певними аналогами всесвітньовідомих закордонних. Але ми їх ще не настільки розрекламували, щоб кожний українець у розмові з рідними чи знайомими міг сказати: "А я ось побував у нашій чи у сусідній області, у певному містечку, і, знаєте, там стільки цікавого", - дорікнув Мар’ян.

При цьому представник Тернопільської ОДА зазначив, що внутрішній туризм здебільшого більш доступний. Адже при наявності значних коштів людина може помандрувати куди завгодно, якщо ж сума, виділена родиною на відпочинок, обмежена, то варто знати про туристичні об’єкти, що існують зовсім поруч.

Тернопільщина, Чернігівщина, Кропивниччина у Запоріжжі не лише презентували свій туристичний потенціал, а й знайомитимуть з запорізькими пропозиціями своїх туроператорів.

 

У свою чергу директор Департаменту туризму Запорізької ОДА сподівається, що завдяки активній промоції місцевих туристичних об’єктів та маршрутів цьогорічна кількість туристів у краї подвоїться у порівняні з минулим роком. Владислав Мороко каже, що від початку війни, краю, доводиться переконувати потенційних туристів не лише у своїй привабливості, а й в безпеці та спокої, тож така робота триває цілий рік.

Власне туристичний фестиваль-ярмарок матиме своє продовження восени – на фестивалі Покрова на Хортиці, що підіб’є символічні підсумки літнього сезону та запропонує нові туристичні можливості.

Фото: Depo.Запоріжжя, Запорізька ОДА.

Читайте також:

"Самоцвітна" водойма чи старовинна морська фортеця: Які запорізькі дива доступні з автівкою;

Скіфські поховання чи природне розмаїття плавнів: До яких запорізьких див можна рвонути на ровері;

Мальовничі краєвиди Великого лугу чи менонітські "замки": Яких запорізьких див можна дістатися пішки.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme