ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі за гроші можна буде отримати доступ до міської системи відеоспостереження

Депутати проти, мовляв це порушує права людей, а от мер – не бачить у цьому нічого страшного. Головне, щоб у приватне життя не дуже лізли
Depo.
15 липня 2015 16:13
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 15 липня, у міськвиконкомі презентували систему відеоспостереження. Нагадаємо, це буде міська програма, яку на позаминулій сесії депутати розглянули та підтримали. Однак, сам проект, який сьогодні презентовали, депутати ще не розглядали, повідомляє кореспондент порталу Запоріжжя.depo.ua.

За словами міського голови Олександра Сіна, встановити в місті потужні камери відеоспостереження не забаганка.

"Програма важлива. Вона має забезпечити високій рівень безпеки. Завдяки цій програмі ми зможемо допомогти правоохоронним органам контролювати ситуацію у місті. Окрім того, ми оптимізуємо роботу міського господарства, дамо розвиток сучасним інформаційним технологіям та створимо додаткові робочі місця", - сказав голова Запоріжжя на початку презентації і додав, що завдяки подібному проекту у Брюселі було створено аж 40 тис робочих місць.

Цифра, звичайно, вражає, але ж Запоріжжя не Брюсель.

За словами розробника проекту, майже півсотні комунальних об'єктів буде підключено до системи відеоспостереження. Камери будуть працювати і в день, і в ночі.

"На в'їзді та виїзді з Запоріжжя будуть розташовані камери, які зможуть зчитувати номерні знаки усіх автомобілів, - зазначили розробники.

За словами проектантів це "розумна програма", яка зробить Запоріжжя "розумним містом". Презентація йшла доволі рівно до того моменту, поки не заговорили про витрати. За три роки в проект треба вкласти майже 80 млн бюджетних гривень. Часники заходу почали між собою обговорювати "а чи не за дороге задоволення", обуритись вголос та публічно наважився депутат Петро Костенко.

"Подібний проект я пропонував років 10 тому. Тоді з мене всі сміялися. Я дуже радий, що сьогодні ми нарешті зрозуміли, що це важливе питання, але треба зрозуміти чи не зависока ціна? Як мешканці міста поставляться до цього?", - запитав депутат.

Мер додав:
"Програма дозволить контролювати ситуацію у місті, реагувати на аварійні ситуації, стежити за громадським транспортом".

Також програма відкриє широкий спектр можливостей для приватних фірм та фізичних осіб. За словами розробників, на програмі можна непогано заробляти. Наприклад, за невелику абонплату можна надавати доступ до системи відеоспостереження фізичним особам, приватним компаніям.

Участник заходу, депутат міськради, голова депутатської комісії з питань бюджету та фінансів Віктор Великий поділився з порталом Запоріжжя.depo.ua своїми міркуваннями:

"Я вважаю, що приймати рішення стосовно фінансування таких великих проектів треба тоді, коли буде надана схема реальної окупаємості. Є ряд важливих питань. Звичайно добро, що правоохоронці будуть використовувати програму для захисту населення, але чи потрібно давати доступ фізичним особам? Фізичні особи різні, у тому числі є й різноманітні угрупування фізичних осіб, - сказав Великий.

Тож, сьогодні питання реалізації цього проекту поки що на стадії обговорення. Але мер рішуче налаштований, аби програма діяла. Тож, запоріжці та гості міста, будьте обережні, за вами можуть стежити і інформація про ваші пересування може бути не лише у правоохоронців.

Будь в курсі всіх подій Запоріжжя з zp.depo.ua