У Запоріжжі відкрили пам'ятник легендарному кумиру Шварценеггера (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Відкриття пам'ятника видатному важкоатлету Леоніду Жаботинському відбулося в Запоріжжі сьогодні, 26 жовтня

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

Двократний олімпійський чемпіон тривалий час жив та працював у Запоріжжі і став однією з "візитівок" міста. Монумент встановили біля Алеї почесних громадян міста, в районі будівлі мерії та парку Трудової слави.

На заході були присутні родичі чемпіона (зокрема удова та син), чиновники та депутати, спортсмени, тренери та друзі. У своїх виступах вони підкреслювали, що Жаботинський пишався рідним містом та Україною, а також пригадали те, що силаня вважав своїм кумиром Арнольд Шварценеггер.

Відкрили пам'ятник син важкоатлета Руслан та вихованці запорізької спортивної школи імені Жаботинського, які щойно повернулися з медалями з престижного турніру в Албанії.

Скульптура авторства харків'янина Ельданіза Гурбанова (він теж приїхав на відкриття) виконана з бронзи у натуральний зріст - 1,93 м. Пам'ятник вийшов "інтерактивним" - Жаботинський стоїть на п'єдесталі, і кожен може сфотографуватися поруч, на другій та третій сходинках. Монумент та благоустрій навколишньої території коштували бюджету міста 300 тисяч гривень.

Нагадаємо, макет пам'ятника показали запоріжцям у березні цього року.

Знаменитий запорізький спортсмен пішов з життя на 78-му році 14 січня 2016 року. Леонід Жаботинський - дворазовий олімпійський чемпіон (1964, 1968) з важкої атлетики, чемпіон світу (1964-1966, 1968), чемпіон Європи (1966, 1968), п'ятиразовий чемпіон СРСР (1964-1969), заслужений майстер спорту СРСР.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя