У Запоріжжі розповіли, як будуватимуть мости без вкраденого росіянами крану

Незважаючи на те, що найпотужніший в Україні кран "Захарій" залишився в окупованому Криму, мости через Дніпро з’являться. Аби виділяли гроші

Транспортний потік новим мостом через Дніпро у Запоріжжі збираються пустити вже за рік, про це порталу Depo.Запоріжжя повідомив заступник начальника будівництва Служби автодоріг в Запорізькій області Олександр Шандиба.

Підготовчі роботи на мосту були розпочати ще 1 вересня, насамперед приводили до ладу техніку, що майже два роки простояла без роботи. А сьогодні, 29-го, будівельники вперше запросили на головний довгобуд Запоріжжя журналістів, продемонстрували обсяги роботи та запевнили, що довгобудом нова транспортна магістраль через Дніпро більше не буде.

Уже цього року будівельники збираються змонтувати, насунути та опустити на опорні частини міст через Старий Дніпро протяжністю 340 метрів і вагою 3200 тонн. За попередніми задумами таку роботу мав виконувати найпотужніший в Україні кран "Захарій". Але він фактично вкрадений росіянами – залишився в окупованому Криму і навряд чи найближчим часом повернеться в Україну. "Все, уже історія з краном закрита, ми будемо будувати за іншою технологією", - каже Шандаба. Із потужним краном будівельники поступово б монтували одну за одною секції мосту, тепер же змонтують його на березі, а потім насунуть на воду. За словами заступника начальника будівництва, насування – це найбільш цікава частина робіт із будівництва мостів.  

Наступного року будівельникам доведеться змонтувати ще дві частини, чи, як вони їх називають, споруди: 280-метрову естакаду з боку Бабурки і 300-метрову з боку Хортиці. Таким чином, уже в 17-році транспортний потік піде новою магістраллю через Дніпро. Правда, лише в тому випадку, якщо будівельники вчасно отримуватимуть гроші на будівництво, каже Шандиба. Мова не йде про якісь додаткові кошти, а лише про ті, які вже виділили на мости з державного, обласного і міського бюджетів.      

Нагадаємо, цьогоріч на добудову запорізьких мостів спрямують 300 мільйонів гривень: два транші з держбюджету - 200 і 40 мільйонів, кошти обласного бюджету - 20 мільйонів та міського - 40 мільйонів гривень.

Також нагадаємо, що спочатку будівництва мостових переходів через Дніпро – з 2004 року – на них було виділено 2 млрд. грн., проте частина грошей була розкрадена.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя