ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі пропонують вулиці з радянськими назвами перейменовувати в пам'ять православних святих

Вулиці українських міст, що носять радянські назви, потрібно перейменовувати в пам'ять православних святих
Depo.
7 липня 2015 12:29
ФОТО: depo.ua
У Запоріжжі пропонують вулиці з радянськими назвами перейменовувати в пам
У Запоріжжі пропонують вулиці з радянськими назвами перейменовувати в пам'ять православних святих

Таку думку висловив Запорізький і Мелітопольський архієпископ Української Православної Церкви Лука у зв'язку з законом про декомунізацію. Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили у прес-службі Запорізької єпархії (УПЦ МП).

За словами Луки, Запорізька єпархія УПЦ вже виступила з ініціативою перейменовувати вулиці міста з комуністичними назвами в пам'ять запорізьких новомучеників, сповідників і захисників православ'я.

"Чи то ти йдеш по вулиці Дзержинського та згадуєш, якими жахливими справами займалася репресивна машина, яку він очолював; чи то - по вулиці, названій в пам'ять святого Сергія Мелітопольського, котрий, незважаючи на переслідування радянської влади, показав приклад терпіння та вірності Богу", - підкреслює владика.

Архієпископ Лука також зазначає, що Запорізька єпархія УПЦ звернулася до міської влади з проханням назвати одну з вулиць міста на честь Блаженнішого Митрополита Володимира.

Нагадаємо, що 21 травня цього року набув чинності Закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки. Згідно з цим Законом, радянські назви міст, районів, вулиць та інших об'єктів топоніміки населених пунктів підлягають перейменуванню.

Інші новини читайте на сайті Запоріжжя.depo.ua