У Запоріжжі позбудуться провулків Млинових та однієї з двох Квіткових вулиць

Упорядкувати назви запорізьких вулиць хочуть у Запорізькій міській раді

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на відповідний проект рішення міськради від 8 листопада.

У міськраді хочуть позбутися у документах зайвих назв вулиць та провулків, адже деякі існують під двома іменами. Зокрема, провулку Вільному залишать назву Сальський, вулиці Паровозній – Василя Пойденка, вулиці Толстого у Шевченківському районі – Щукіна. Ділянці, що існує під назвами "вулиця Табірна" та "провулок Табірний", залишать лише останній урбанонім.

Також планується позбутися назв, які повторюються. Йдеться про дві Квіткові вулиці, дві Центральні, два Вантажних та два Млинових провулка. Одна з Квіткових вулиць, розташована Шевченківському районі, має стати Яскравою. Млинові провулки взагалі зникнуть із документів, ставши Хлібосольним – у Комунарському районі та Торговим – в Олександрівському.

Ще кілька вулиць змінять назви в рамках декомунізації, відповідні рішення щодо них були ухвалені раніше. Йдеться, зокрема, про перейменування вулиці Андросова у вулицю Михайла Коцюбинського, вулиці Благоєва – у Кошову тощо.

Проект рішення підготовлений, аби врахувати усі зміни та спірні питання. Адже останньому рішенню, яким були затверджені усі запорізькі урбаноніми, вже 24 роки, його ухвалили в грудні 1994-го.

"Протягом вказаного періоду до рішення вносились зміни та доповнення і на теперішній час відбулось дуже багато коригувань в назвах та розташуванні вулиць та іншиших урбанонімів на території Запоріжжя. Для врахування всіх змін та усунення спірних питань підготовлено проект рішення Запорізької міської ради "Про впорядкування назв та розташування урбанонімів на території міста Запоріжжя", - йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Нагадаємо, наймасштабніше перейменування запорізьких вулиць відбулося два роки тому в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона їх символіки", так званої декомунізації. Тоді нові назви отримали понад сотня вулиць обласного центру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя