ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі перейменують вулиці, райони і знесуть пам'ятники

Вчора, 9 квітня, Верховна Рада України прийняла пакет законів про засудження комунізму. Відтепер за пропаганду Радянського режиму українцям загрожує до 5 років позбавлення волі
Depo.
10 квітня 2015 13:36
ФОТО: depo.ua

Як повідомили порталу Запоріжжя.depo.ua в прес-службі облдержадміністрації, у Запоріжжі перейменують десятки вулиць, райони, демонтують пам'ятники діячам комунізму.

Так, до символів комуністичного режиму зарахували герб, прапор і гімн СРСР, публічне виконання якого в Україні відтепер заборонено.

Протягом півроку з моменту прийняття закону всі назви міст, вулиць і інша топоніміка, пов'язана з комуністичним режимом і його ідеологами, повинна бути знищена. Якщо міська влада не перейменує райони і вулиці, це зробить своїм розпорядженням Кабмін. Таким чином, вже через півроку в Запоріжжі не буде пам'ятника Леніну та Дзержинському. Не буде також вулиць 40 Років Радянської України, проспекту Леніна, Ленінського, Орджонікідзевського районів і таке інше.

Під заборону потрапляє і зображення емблеми серпа і молота. Всі громадські та юридичні організації, які порушуватимуть закон, підлягатимуть зняттю з державної реєстрації. Відзначимо, в Запоріжжі існує мережа магазинів "СССР", яка незабаром змушена буде також поміняти назву.

Використовувати символіку комуністичного режиму дозволять лише в музеях.