ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі на велику сцену вийшли “Народжені вільними” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара
Depo.
22 серпня 2016 19:58
ФОТО: depo.ua
У Запоріжжі на велику сцену вийшли “Народжені вільними” (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара

З нагоди 25-ї річниці Незалежності України урочистості та театралізований концерт “Народжені вільними” відбулися сьогодні, 22 серпня, у обласному театрі імені Магара, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 1

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 2

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 3

На початку присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих земляків, воїнів АТО. Їхнім батькам очільник області вручив нагороди. Також нагородами та грамотами були відзначені чиновники, військові та волонтери – кращі представники Запорізького краю.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 4

На відміну від заступника голови облради Єгора Семенкова та мера Володимира Буряка, які обмежилися привітанням з річницею Незалежності, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль у своєму виступі доповів про деякі досягнення області, здебільшого говорив про газифікацію сіл, на що неоднозначно зреагували присутні. Адже цей меседж повторюється з року в рік керівниками області, як якесь замовляння, і уже набив оскому.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 5

В цілому офіціоз тривав сорок п’ять хвилин. Але більше інтригувало – яким буде концерт, напередодні чиновником анонсований, як “повністю новий”, відмінний від попередніх років. “Коли декілька місяців тому ми вперше зібралися, щоб обговорити концепцію урочистого концерту в театрі Магара, я попросив шановних колег зробити його повністю новим, наповнити його сучасним змістом, зберігши при цьому історію країни такою, якою вона була останні тисячі років. Відбулися генеральні “прогонки”. Вдалося. За годину концерту ми покажемо всю історію України, зупинимося на багатьох долях”, - написав директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко на “Фейсбуці”.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 6

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 7

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 8

Справді, театралізований концерт суцільно відрізнявся від попередніх років, і перш за все тим, що на сцену вийшли в основному аматори. Артисти театру лише на початку показали театралізований танок “Повстанець” за мотивами однойменного твору гурту “Кому вниз”. Всі інші майже два десятки театралізованих новел грали самодіяльні колективи. Зокрема, спортивний клуб “Спас”, ансамбль вокальної формації “Срібний креш” з Бердянська, танцювальний жіночий колектив з Вільнянська, ансамблю бального танцю з ДК ім.Шевченка та три солісти з ДК “Орбіта”, муніципальний ансамблю танців та інші.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 9

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 10

Найбільше вразила самодіяльна співачка з манерою виконання Вітні Г’юстон, дівчина з надзвичайними вокальними даними співала англійською мовою популярний хіт.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 11

І це у контексті обрядових язичницьких танців, козацьких змагань, кримськотатарських пісень та танців. Імена виконавців майже нікому не відомі, це їхній дебют на великій сцені. Ось в тому й новітність цього концерту, що дали можливість сповна показати свої таланти аматорам, запевнив режисер театру Віктор Попов, якому належить ідея постановки цього концерту.

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 12

Концерт “Народжені вільними”, приурочений до 25-й річниці Незалежності України відбувся у театрі Магара  - фото 13

“Концерт, що звучить напередодні нашого національного свята - Дня Незалежності, він у собі несе перш за все ідеологічну складову, і ось, якщо говорити про щось нове, то, на мою думку, тема розчарування, яка у нас йде у пролозі, це те, що ми намагалися не скрити, а виявити. А далі, на сцені, ми намагалися розвіяти зневіру, яка так чи інакше сидить у душах тих, хто у залі. Вдалося це нам чи ні, не знаю. Як на мене, ми були переконливими, як актори. А те, що рівень нашої самодіяльності не настільки високий, як хотілося, то це говорить про те, що цій самодіяльності бракує ось таких концертів, де аматори виростали б і підтягували себе. Ці люди не професіонали. І вони зараз опинилися у забутті. Нинішній концерт стимулює їх до підвищення акторської майстерності”, - сказав Віктор Попов.

За його словами, всі задіяні в концерті актори –патріоти, люди небайдужі до долі України, тож чітко усвідомлюють, про що говорять зі сцени.

“В концерті приймали участь виключно патріоти. Ми й є ті, хто мусить перемогти, а не хтось за нас. Театр - це наша зброя. Ми вчора з одним актором розмовляли про цей концерт, він запалу закинув: “Та я взяв би автомат та постріляв би всіх тих товстозадих, які прийдуть на концерт”. А я йому відказую: “У тебе автомат – твоє слово”. Ось ми вийшли на сцену – це наш автомат. Ми посилали в зал те, що ми відчуваємо. Мені нікого переконувати не треба було, учасники концерту свідомо виконували свої номери. Ну й фінальна пісня. До речі, це пісня народилася буквально вчора. Дякувати Пономарьову”, - розповів Віктор Попов.

Нагадаємо, серед образів захисників України, на сцені був втілений і образ воїна Другої світової, запоріжця Івана Залужного, який втратив у новій війні - російсько-українській свого єдиного внука Івана Гутніка-Залужного.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя