ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі люди з ВІЛ пікетували облдержадміністрацію і вимагали закупити препарати

Вчора, 27 травня, біля Запорізької облдержадміністрації активісти місцевого осередку "Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ" вимагали негайно закупити препарати антиретровірусної терапії для людей з ВІЛ
Depo.
28 травня 2015 10:26
ФОТО: depo.ua

Учасники акції принесли до будівлі чорну тканину та спеціальний плакат, використовуючи стрічку активісти обгородили для себе "місце на цвинтарі", повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

"В Україні складається критична ситуація з закупкою ретровірусних препаратів. Кошти були перераховані фірмі, яка мала в 180-денний термін закупити препарати першого спектру. 30 тисяч чоловік по всій Україні потребують цих ліків. Вийшла постанова Кабінету міністрів № 117 від 22 жовтня 2014 року, яка дозволяла МОЗ робити стовідсоткову передплату за ретровірусні препарати. І фірма мала зробити закупівлю в 180-денний термін, але цього не зробила. Під загрозою у Запоріжжі на сьогоднішній момент немає таких людей, бо у нас в центрі СНІДу все правильно сплановано. У червні ніхто не перестане отримувати препарати, але з нового року така ж ситуація чекає і нашу область. Відповідно ми приєдналися до всеукраїнської акції", - розповіла заступник запорізького обласного осередку "Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ" Ірина Дорошенко.

Напередодні аналогічна акція пройшла в Києві. Активісти "Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ", благодійного фонду "Пацієнти України" і "Центру протидії корупції" пікетували будівлю уряду з вимогою негайно закупити препарати антиретровірусної терапії для людей з ВІЛ. За даними активістів, наявний запас ліків закінчиться 15 червня.

Представники МОЗ України заявили, що перерозподілили препарати між пацієнтами, і їх вистачить до кінця червня. У пацієнтських організаціях кажуть, однак, що заміна препаратів може нашкодити людям, бо вони не зможуть в разі чого перейти до попередньої схеми лікування.