У Запоріжжі немає ліків проти ботулізму та сказу, але лікарі не панікують

Вакцин нема ні у Запоріжжі, ні у багатьох інших містах України

У Запоріжжі немає ліків проти ботулізму…

Як повідомили порталу Запоріжжя.depo.ua у запорізькій міській СЕС, якщо виникне надзвичайна ситуація - наприклад, вкусить змія, кліщ, або тварина, хвора на сказ, то лікарі зроблять усе можливе (щоправда, перелік можливого, на жаль, дуже малий), а далі все залежатиме від індивідуальних властивостей організму постраждалої людини.

Смертельні хвороби "лікують" без ліків

В понеділок, 13 липня, під час загальноміської наради міський голова Запоріжжя Олександр Сін заявив, що проблема не така страшна, як її змальовують журналісти. Мер згоден: у місті дійсно не має вакцини від укусів змії та кліщів, але, виявляється, наші лікарі вправно пораються і без вакцин.

"Вакцини дійсно немає, але якщо використовувати сучасні методи лікування, то вакцини не такі вже й ефективні", - переконаний мер.

За його словами, вакцини дієві, лише якщо людину вкусила змія якогось певного виду. "Постраждала людина не завжди може дати відповідь, яка саме тварина його вкусила", - кажуть у мерії.

Втім, навіщо тоді кожен рік закуповують вакцини та протиотрутні препарати, лишається незрозумілим.

Виживе той, кому пощастить

За словами головного санітарного лікаря Запоріжжя Володимира Хомутова, якщо вкусила змія, то лікарі надають симптоматичне та компенсаційне лікування. Що ж стосується сказу, то, за словами пана Хомутова, лікувальна мережа зробить усе, що можна. Але якщо знадобляться ліки, яких нема, то тут лікарі безсилі.

"В нас є вакцина, яку вводять для того, аби вироблялись антитіла (мова йде про вакцину "КОКАВ", - Ред.). А от імуноглобуліну, який вводять одразу після того, як людину вкусила тварина, хвора на сказ, немає. Вакцина лікує частково, у той час як імуноглобулін діє миттєво", - пояснює головний санітарний лікар.

Зауважимо, що кореспонденти порталу Запоріжжя.depo.ua запитали прямо: "Які шанси вижити без імуноглобуліну?". Відповідати так же само прямо, нам, м'яко кажучи, не хотіли.

"Є протокол лікування, у якому написано, що і коли треба вводити. Можливо, можна обійтись і без імуноглобулінів. Можливо, людина вилікується, а можливо, й ні. Зрозуміло, що, чим більший обсяг лікувальних заходів буде вжито, тим більше шансів", - каже Хомутов.

Але ж абсурдність ситуації полягає у тому, що більше вжити не можна, оскільки препаратів просто немає. І лікарі це розуміють. В розмові з ними ми навмисно згадали про двох хлопчиків з Бердянську, яким ввели "КОКАВ". Нагадали, що батьки на цьому не заспокоїлись і відвезли дітей на вакцинацію за кордон. Але визнати те, що діти не вижили б лише завдяки "КОКАВу", і вводити імуноглобулін - не просто батьківська забаганка, а порятунок життя, лікарі не схотіли ні тоді, ні зараз.

Київ знає, але "не чує"

Ми запитали у представників СЕС, чи роблять вони щось, аби препарати з'явилися якомога швидше. Може, скаржаться кудись, надсилають купу листів на ім'я Міністерства охорони здоров'я, мовляв, допоможіть: люди гинуть, бо їх щось вкусило.

"В нас і раніше були подібні ситуації, проте тоді це було тимчасове явище - ліків не було кілька тижнів, максимум місяць-два", - каже Хомутов. 

А от що стосується скарг та листів, то цього добра, за словами медиків, вони написали багатенько. "Ми й писали, й доповідали у Київ. Скаржились спочатку на відсутність вакцини БЦЖ, потім говорили про ботулізм і сказ. Нам відповідають, що цими питаннями займаються", - говорить головний санлікар Запоріжжя.

Замість постскриптума

Вже наприкінці нашого спілкування, головний санітарний лікар сказав, що ніякої паніки та ажіотажу серед населення не було б, якби не ЗМІ. 

Виявляється, це все журналісти роздувають проблеми з нічого. А те, що вакцин немає, і смертність при зараженні сказом стовідсоткова, то таке...

Багато іншої цікавої інформації Ви зможете знайти на Запоріжжя.depo.ua

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme