У Запоріжжі активісти упорядковують територію навколо 200-річної Тарасової груші

Навколо ботанічної пам’ятки, пов’язаної з перебуванням на Запоріжжі Тараса Шевченка, з’явилася імпровізована огорожа та великий камінь, який невдовзі стане пам’ятним знаком із рядками з віршів Кобзаря
 

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на сторінку у Facebook представника громадської організації "Ми – українці" Святослава Щербини.  

Запорізькі активісти упорядковують територію навколо Тарасової груші – ботанічної пам’ятки, пов’язаної з перебуванням на Запоріжжі Тараса Шевченка. За словами Щербини, очікували, що питанням перейметься міська влада, тим більше, що такі обіцянки з мерії лунали, але не дочекалися.

Навести лад навколо груші взялися самотужки.

Замість викраденої невідомими металевої огорожі зробили імпровізований парканчик з каменю. Завезли під грушу землю, посіяли тут траву, мальви та чорнобривці, а перед входом посадили нарциси.

Окрім того, неподалік груші посадили кущ калини і дві вишеньки.

Невдовзі з’явиться біля історичного дерева й пам’ятний знак. На великому камені хочуть розмістити рядки з віршів Кобзаря та інформацію про грушу.

Історичному дереву понад 220 років. Для груш – це поважний вік. Утім, за словами Щербини, за належного догляду такі дерева можуть зростати по 300 й більше років.

Раніше повідомлялося, що у Запоріжжі шквальний вітер зламав 200-річну Тарасову грушу.     

Довідка.

Тарасову грушу знайшов запорізький краєзнавець Юрій Вілінов. Він отримав підтвердження, що ця груша зростала саме на подвір'ї запорожців Булатів, де у серпні 1843 гостював Тарас Шевченко.

Дерево у 1982 році було визнано ботанічною пам'яткою. Для місцевих і немісцевих шевченкофілів груша, без перебільшення, сакральний об'єкт. Тут проводиться місцевий фестиваль "Тарасове Запоріжжя". До сьогодні охороняють Тарасову грушу самі містяни, небайдужі до історії рідного краю. У 2018 році невідомі спиляли металеву огорожу навколо груші.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя