У Запоріжжі 200-річна Тарасова груша опинилася під загрозою знищення

Понад 200-річна запорізька ботанічна пам’ятка – груша, під якою, на думку дослідників, відпочив Кобзар, опинилася під загрозою знищення
 

У Запоріжжі 200-річна Тарасова груша опи…

Про це у Facebook повідомив громадський активіст Денис Тарасов, передає Depo.Запоріжжя.

Тарасовій груші загрожує будівництво ТРК з паркувальним комплексом, який збирається спорудити між вулицею Перемоги та Набережною магістраллю компанія "СТЕРК".

Тарасов закликав громадськість подати свої зауваження та пропозиції до проекту, аби врятувати грушу.  

Зустріч для обговорення зауважень та пропозицій щодо будівництва ТРК відбудеться у четвер, 16 січня о 12:00 перед головним входом на Вознесенівський ринок з боку вулиці Перемоги.

Нагадаємо, Тарасову грушу знайшов запорізький краєзнавець Юрій Вілінов. Він отримав підтвердження, що ця груша зростала саме на подвір'ї запорожців Булатів, де у серпні 1843 гостював Тарас Шевченко.

Дерево у 1982 році було визнано ботанічною пам'яткою. Для місцевих і немісцевих шевченкофілів груша, без перебільшення, сакральний об'єкт. Тут проводиться місцевий фестиваль "Тарасове Запоріжжя". До сьогодні охороняють Тарасову грушу самі містяни, небайдужі до історії рідного краю. У 2018 році невідомі спиляли металеву огорожу навколо груші.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"