ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У військових частинах, крім медиків і кухарів, з'явилися капелани

Крім кухарів і медиків в армії зараз з'явилися капелани. Але не завжди їм вдається знайти спільну мову з солдатами
Depo.
19 серпня 2015 09:07
ФОТО: depo.ua

Як розповідають бійці 23 окремого мотопіхотного батальйону "Хортиця", які не так давно зустрічалися в центральній бібліотеці з жителями міста, до них у частину прислали військового священика - капелана, пише РІА Мелітополь, передає портал Depo.Запоріжжя. Виділили капелану, як годиться, червоний куточок в частині. По центру повісили хрест, а ось ікон там не було. Хлопець виявився п'ятидесятником і ніяких ікон не визнавав.

"Військовий капелан в частині це дуже складна професія, - розповідає військовослужбовець Іван. - Він повинен знаходити шлях до серця православних всіх віруючих - московського і київського патріархатів, католиків, мусульман, протестантів. До його слів повинні прислухатися всі! Це дуже велика праця і завоювати таку довіру виходить не у всіх. Комусь потрібні ікони, а комусь вистачає і хреста, хтось співає на службах, а хтось взагалі атеїст і не визнає ніяких богів. Але в скрутну хвилину моляться всі!"

Як кажуть військові, дуже правильно сказав кирилівський батюшка, що ті, хто пройшов АТО, як в чистилище побували. Але капелан не тільки проводить служби і піклується про моральний дух солдатів, він виконує і сумну місію - відспівує померлих. У частині вже з'явилася і своя релігійна бібліотека, правда, як зізнаються самі військові, ці книги специфічні і їх мало хто читає.

Інші цікаві новини про події міста шукайте на Depo.Запоріжжя