У радіусі до 60 кілометрів від Годинника закоханих: ТОП-5 запорізьких місць для романтиків

П’ять локацій для побачень й романтичних прогулянок у Запоріжжі та навколо
 

У радіусі до 60 кілометрів від Годинника…

Для того, аби влаштувати своїй другій половинці романтичну прогулянку, не потрібно багато грошей та часу. Достатньо фантазії, любові до половинки й рідного краю та бажання. Чого тільки немає навколо Запоріжжя: й мальовничі озера, й цілющі джерела, й визнані місця сили. Портал Depo.Запоріжжя до Дня святого Валентина зібрав ТОП-5 найромантичніших місць для святкової прогулянки, розташованих у радіусі до 60 кілометрів від запорізького Годинника закоханих – найкращої точки відліку відстані 14 лютого.

Отримати любовне пророцтво: нуль кілометрів

Поруч із Годинником на бульварі Шевченка торік з’явилася Стела закоханих. Цей арт-об’єкт, що викликав чимало суперечок щодо своєї арт-цінності, має й "практичне" значення – стела вміє пророкувати майбутнє. Пророцтва містяться на спеціальній табличці. Якщо покрутити ручку барабану, то з'явиться одне з них.

Чому це чудове місце для закоханих

Це – центр Запоріжжя, навколо чимало ресторанів і кав’ярень, де можна продовжити побачення (чи, навпаки, розпочати). Власне бульвар Шевченка – приємне місце для романтичної прогулянки у Валентинів день. Спроба подивитися у спільне майбутнє, навіть жартома, на думку психологів, зміцнює стосунки пари.

Торкнутися романтичних історій Старого міста: приблизно 6 кілометрів

Старе місто – Олександрівський район Запоріжжя багато бачило й чуло, зокрема, історій справжнього кохання. Одна така сталася у відомому будинку Лещинського – нині це пам’ятка архітектури на проспекті Соборному, 52. У цьому будинку під час роботи у Запоріжжі жив відомий, насамперед за стрічкою "Веселі хлоп’ята", естрадний артист та кіноактор Леонід Утьосов. Саме сюди запросив дівчину Олену, що йому сподобалася, перечекати негоду. Олена Голдіна (сценічне прізвище Ленська) залишилася з Утьосовим на усе своє життя, у шлюбі вони прожили 48 років.

Чому це чудове місце для закоханих

Старе місто доволі затишне, адже це найменш населений район Запоріжжя. Тут збереглося чимало симпатичних будиночків старого Олександрівська, у багатьох є свої легенди й історії, зокрема, й романтичні. Можна переповісти другій половинці історію Утьосова та будинку Лещинського, можна пошукати в музеї, бібліотеці чи на місцевих сайтах інші зворушливі розповіді до Дня Валентина. В Олександрівському районі не бракує кав’ярень, тож романтичне побачення зі Старим містом можна продовжити там.

Прогулятися поміж срібних струмочків: приблизно 30 кілометрів

Озеро "Блакитної крові", "Блакитне озеро", "Панське озеро", "Купель Катерини ІІ" – усе це назви одного й того ж місця. Біля села Григорівка є велика, викладена камінням та іконами, купальня. А навколо – мальовничий ліс із віковими деревами, між яких дзвенять на різні голоси срібні струмочки.

Чому це чудове місце для закоханих

Це територія урочища Пристени – ботанічної пам’ятки природи загальнодержавного значення. Тут неймовірні краєвиди, чисте повітря, у будні, тим більше взимку, людей геть немає. Можна послухати співи птахів, якщо пощастить – побачити зайців, козуль, лисиць. Кращого місця, аби відчути себе вдвох у День святого Валентина, годі й шукати.

Помилуватися степовими водоспадами: приблизно 30 кілометрів

Без перебільшення неймовірне явище – водоспади в українському степу. Помилуватися ними можна у східній частині села Дерезівка Вільнянського району, де тече річка Вільнянка. Водоспадів два: великий, заввишки 4,5 метра, та маленький – півтора метра. Великий водоспад – штучний, він виник у результаті спорудження дамби. Матеріалом для будівництва слугував натуральний камінь, тому рукотворний водоспад має абсолютно природний вигляд. Маленький водоспад утворився сам, трохи нижче за течією річки.

Чому це чудове місце для закоханих

У культурі, особливо сучасній, водоспади вважаються чи не найромантичнішими місцями. Недарма сотні еротичних й романтичних кадрів світового кінематографу зняті на їхньому тлі. А ще водоспад – визнаний символ життєвої енергії. На думку фахівців із фен-шуй, навіть його зображення можуть покращити атмосферу в оселі. Й хоча еротична фотозйомка у середині лютого в Дерезівці – ідея не найкраща, мальовничий водоспад і себе на його тлі закарбувати варто. А по еротику сюди можна приїхати влітку.     

Вразитися псевдоготикою і легендами: приблизно 60 кілометрів

Побудована у неоготичному стилі старовинна садиба Попова у Василівському районі Запорізькій області цікавить не лише істориків, але й усіх любителів загадкових історичних пам'яток. Садиба, серед іншого, відома моторошною любовною легендою  про грузинську (у деяких варіантах, черкеську) княжну, яка покінчила з життям, зістрибнувши з оглядової вежі. Самогубство княжна скоїла чи то від великої, але не розділеної любові до володаря маєтку, чи то навпаки, через небажання бути запертою у його "золотій клітці".

Як часто буває, легенда не позбавлена деяких правдивих фактів, але геть не відповідає дійсності. Правда полягає в тому, що свою дружину Олену Ерістові (Ерістову) другий власник маєтку Павло Попов дійсно привіз з Кавказу, і вона дійсно була з тамтешньої знаті, що вела рід від царя Іраклія II. Але жодних ескапад, тим більше спроб самогубства, ця добре вихована пані не вчиняла. Вона пережила свого чоловіка, поховала його, а за кілька років по тому впала зі сходів оглядової вежі і померла.

Попри те, що від садиби Попова, яка колись вважалася архітектурною перлиною степової України, залишилися лише рештки, оповита легендами вежа частково збереглася.

Чому це чудове місце для закоханих

У міжсезоння туристів у садибі майже немає, тож у День святого Валентина можна досхочу бродити і його мальовничою територією, і невеличкими музейними залами. Ретельно розпитати співробітників про місцеві легенди та примар, що вештаються тут ночами й скриплять мостинами. Психологи кажуть, спільний дотик до чужих таємниць та, взагалі, до нових знань привносить новизну у стосунки.

Звісно, перелік романтичних місць запорізького краю не обмежується зібраною Depo.Запоріжжя п’ятіркою. Головне надихнутися і створити власні маршрути тільки для двох.  

Читайте також:

Освячені пристрастю: До яких місць у Запоріжжі варто зробити паломництво закоханим;

Мальовничі краєвиди Великого лугу чи менонітські "замки": Яких запорізьких див можна дістатися пішки;

Скіфські поховання чи природне розмаїття плавнів: До яких запорізьких див можна рвонути на ровері;

"Самоцвітна" водойма чи старовинна морська фортеця: Які запорізькі дива доступні з автівкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"