ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Ліхтенштейні трагічно загинув нащадок засновника найвідомішого заповідника України, - ЗМІ

Уродженець Херсонської області – племінник фундатора херсонського заповідника "Асканія-Нова" 106-річний Едуард фон Фальц-Фейн загинув у пожежі в родинному маєтку у Вадуці (Ліхтенштейн)

Depo.
19 листопада 2018 11:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал Depo.Херсон із посиланням на Радіо Ліхтенштейну.

Тіло 106-річного підприємця, мецената, племінника засновника заповідника "Асканія-Нова" Фрідріха фон Фальц-Фейна - Едуарда знайшли цими вихідними після пожежі в родинному маєтку.

Едуард Фальц-Фейн народився у вересні 1912 року в селі Гаврилівка на Херсонщині. Його батько Олександр - агроном, брат засновника заповідника "Асканія-Нова" Ф. Е. Фальц-Фейна, мати Віра Миколаївна походила із сім'ї генералів й адміралів російського флоту Єпанчіних. Після перевороту 1917 року разом із родичами Едуард фон Фальц-Фейн оселився в Німеччині, потім у Франції, згодом у Ліхтенштейні.

Німецький колоніст Едуард Фальц-Фейн та нащадок польських колоністів Борис Скадовський в заповіднику "Асканія-Нова", 1990-ті роки. Facebook

Довідка.

"Асканія Нова" – один із найстаріших і найвідоміших заповідників України та Російської імперії, до складу якої входила ця територія. Нова Асканія, придбана за 8 копійок гектар майже 200 років тому німецьким герцогом для створення вівчарської ферми, - справжній гімн унікальною херсонської природі, а також працьовитості і захопленості людей, які створили і зберегли цей природний заповідник. В першу чергу, звичайно, його творцеві, Фрідріху Фальц-Фейну, пам'ятник якому зустрічає біля входу в заповідник. Син німецьких колоністів не пошкодував ні сил, ні часу, ні коштів, ні праці, щоб, по суті, на чужій для себе землі створити куточок, який сучасники порівнювали з Едемом. У назві заповіднику, що розташований у Чаплинському районі Херсонщини, увічнена назва родинного маєтку засновника в Німеччині – Асканія. Нині площа заповіднику сягає 33 307,6 га, з них 11 054 га - "абсолютно заповідна" степова зона. У заповіднику мешкають не менше 1155 видів членистоногих, сім видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Також читайте нас на Facebook та у Twitter