У 19 запорізьких шкіл пішли і поїхали на візочках "особливі" першачки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Дев’ятьох школярів з вадами здоров’я, які відтепер вчитимуться зі своїми однолітками, особисто привітала дружина президента України Марина Порошенко

У дев’ятнадцяти запорізьких школах сьогодні, 1 вересня, шкільні дзвоники вперше пролунали для “особливих” першокласників – дітей з фізичними та розумовими вадами, для яких відтепер створені умови в звичайних, загальноосвітніх школах. З них в одинадцяти школах - в рамках проекту "Розвиток іклюзивного освітнього середовища". Загалом на Запоріжжі понад півсотні навчальних закладів готові відтепер приймати “особливих” учнів, і не лише в перший клас, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Це стало можливим завдяки появі на Запоріжжі інклюзивних класів. Область стала пілотною у впровадженні інклюзивної освіти, опікувалася цим питанням перша леді України Марина Порошенко. Дружина президента сьогодні завітала на Запоріжжя і особисто привітала "особливих" учнів, їхніх батьків та педагогів з Днем знань.

Марина Порошенко відвідала школу №66 у Запоріжжі та навчально-виховний комплекс "Престиж" у селищі Балабіно, що на околицях обласного центру. У двох цих навчальних закладах сьогодні сіли за парти (хоча в деяких випадках і не в прямому сенсі) дев’ятеро "особливих" учнів – першачків, друго- і третьокласників. Це - діти, хворі на дитячий церебральний параліч, аутизм, синдром Дауна, а також ті, що мають інші фізичні та розумові вади, затримку мовлення, психічного розвитку.

Перша леді щиро подякувала вчителям, які долучилися до проекту інклюзивної освіти, витратили свій час на відповідні тренінги, а тепер готові витрачати його на допомогу своїм особливим учням.

Марина Порошенко зазначила, що інклюзивна освіта – поширена загальносвітова практика, адже у всіх розвинутих країнах “особливі” діти вже давно не відчувають себе не такими як всі. Для них створені рівні можливості для навчання і дозвілля. Україна має швидко здолати цей шлях. Дружина президента також наголосила, що інклюзивна освіта це не просто рука допомоги “особливим” дітям, це приклад поваги один до одного і джерело чуйності й людяності. Мені б дуже хотілося, ці діти відчували себе потрібними у колі друзів. Допомагайте їм та підтримуйте один одного! Будьте гідними синами і доньками рідної України!”, - звернулася Марина Порошенко до запорізьких школярів.

Привітав учнів, насамперед, “особливих”, випускник Балабінської школи, золотий медаліст, а тепер другокурсник Геннадій Кісільов.

Хлопець приїхав у рідну школу на візочку, але він не завадив Геннадію, ані вчитися, ані дружити з однолітками, ані вступити до найпрестижнішого вишу України – Київської політехніки. Проте “особливий” студент щиро вітає впровадження інклюзивної освіти, адже впевнений, що це допоможе дівчаткам і хлопчикам з вадами здоров’я здолати його шлях у більш комфортних умовах.

Впевнені в цьому і батьки особливих учнів. Вони радіють, що їхні діти зможуть на рівних спілкуватися з однолітками та разом з ними пройдуть крізь найцікавіший і найзначиміший відрізок життя – школу.

Для Запоріжжя впровадження інклюзії має велике значення: за словами очільника області Костянтина Бриля, кожна десята дитина в регіоні має проблеми зі здоров’ям.

Тутешній досвід невдовзі буде поширений на інші регіони України, запевнила Марина Порошенко. Проте перша леді й надалі курирувати запорізькій проект, тож пообіцяла бути частою гостею на Запоріжжі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя