Четверта трояндова хвиля: Де в Запоріжжі літо триватиме до зими

Запорізький ботанічний сад ще перебуває в обіймах літа і полишати їх не поспішає  

Четверта трояндова хвиля: Де в Запоріжжі…

Міський ботанічний сад – чи не єдине місце у Запоріжжі, де можна помилуватися квітами просто неба аж до заморозків. Портал Depo.Запоріжжя подивився, як ботсад зустрічає осінь та дізнався, які квіти буятимуть тут у найближчі місяці.

Вересень ботсад зустрічає жоржинами, айстрами, каннами, трояндами. Останні квітнуть в ботанічному саду вже втретє. Співробітники закладу кажуть, якщо осінь буде теплою, то в листопаді можна очікувати четвертої хвилі цвітіння троянд.

Пишно квітнуть нині й кілька тутешніх клумб. Червоним палає сальвія, тішить блакиттю агератум – квітка з родини айстрових. Значна кількість квітучих рослин у ботсаду – багаторічники. За словами лаборанта Олександра Хвостова, усі вони квітнутимуть до перших заморозків.

Унікальне явище, що нині спостерігається у ботсаду, – повторне цвітіння жовтої магнолії. У найближчі дні відвідувачі ще зможуть ним помилуватися. За словами Хвостова, жовті магнолії вдруге за рік квітнуть вкрай рідко, для рослини це не корисно – може завдати шкоду наступному, весняному, цвітінню. 

Потроху почали квітнути й хризантеми. Їх називають "квітами короткого дня", бо початок цвітіння припадає саме на той період, коли світловий день стрімко починає скорочуватися. Милуватися хризантемами краще десь у середині жовтня – на цей період припадає пік їхнього цвітіння.

У жовтні ж в саду розквітнуть пізньоцвіти: колхікуми та неріне.

Нині квітне будлея – "літній бузок", вона такого ж насиченого, як і справжній бузок, фіолетового кольору. Почала розпускатися сентябрінка (віргінська айстра), вона незабаром створить суцільний квітковий бордюр. Ця квітуча рослина витримує не лише заморозки, а і сніг. Тож, дійсно, здатна квітнути до зими.

Осінь у ботсаду – ще й час жоржин. Вони лише нещодавно почали розпускатися, але вже скоро уся клумба буде рясно вкрита різнокольоровими квітами.

У ботанічному саду зростають кілька різновидів канн. Саме зараз вони квітнуть щосили.  

Тож осіння прогулянка запорізьким ботанічним садом стане гарною ідеєю для тих, хто хоче втримати літо і насолодитися яскравими барвами.

Читайте також:

Королівські сорти, казкові відтінки: У ботсаду Запоріжжя розпочався "бал троянд";

Осінній бал: Запорізький ботанічний сад вибухнув яскравими фарбами квітів і плодів;

Запорізький ботсад вітає весну жовтим жасмином, крокусами та аномально раннім цвітінням сакури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook