ТОП-10 спортивних подій: "золотий фініш" запорізьких "пляжників" (ФОТО, ВІДЕО)

ТОП-10 спортивних подій: "золотий фініш"…

Доки одні запоріжці відпочивають після не надто вдалої Олімпіади, а інші наші земляки лише готуються до старту Паралімпіади, ті, хто до Бразилії не їдуть, продовжують підкорювати національні п’єдестали. Зокрема, "золоту" крапку під завісу сезону поставили запорізькі представники пляжного волейболу. Не так успішно завершили сезон гандболісти, не втрапивши до "призів" на юніорському Євро у Болгарії. Про те, чим запам’ятався у запорізькому спорті тиждень, що минає, – у традиційному Топ-10 спортивних подій від порталу Depo.Запоріжжя.

1. Десятеро запоріжців готуються до старту бразильської Паралімпіади-2016, котра відбуватиметься з 7-го по 18-те вересня. Честь країни від Запоріжжя у Ріо-де-Жанейро захищатимуть Марія Помазан, Микола Діброва - легка атлетика, штовхання ядра; Вікторія Савцова, Марина Вербова – плавання; Михайло Попов, Максим Ніколенко - настільний теніс; Раїса Топоркова, Аліна Кумейко, Тетяна Широколава – пауэрлифтинг та Інна Черняк – дзюдо. Всього ж у складі національної збірної виступатимуть 155 спортсменів у 14-ти із 22-х видів спорту.

Про те, як запоріжці закривали сезон у пляжному волейболі та як мелітопольці зібрали врожай нагород на домашньому турнірі - фото 1

2. Збірна України з гандболу U-18, Дивізіон 2 завершила виступи на чемпіонаті Європи у Болгарії. Національна команда, яка майже повністю складається з запорізьких гандболістів, не змогла пройти у фінальний раунд змагань і поборотися за нагороди. Українці змагалися за 5/6 позиції. Доля остаточного місця вирішилась у матчі з Фінляндією. Основний час завершився нічиєю 27:27, а в серії семиметрових виграли фіни. Підсумковий рахунок - 33:32, тож Україна на цьому Євро стала шостою. Виграла чемпіонат у нашій групі Угорщина.

3. Запорізькі "пляжники" закрили сезон золотом національних стартів. В Івано-Франківську розіграли нагороди чемпіонату України серед двадцятки кращих національного рейтингу. Валентина Давидова та Євгенія Щипкова у фіналі зустрілися з киянками сестрами Махно, яких впевнено перемогли 2:0 і стали чемпіонкам країни. Ще дві запоріжанки – Марина Попель і Галина Михеєва стали сьомими. У чоловічій сітці у фіналі прогнозовано зустрілись наш дует Ярослав Гордєєв/Микола Бабич та пара у складі запоріжця Сергія Попова та Олексія Деніна із Чернігова. Перемога 2:1 була за Ярославом та Миколою, тож мають золоті нагороди.

4. Запоріжжя приймало 23-й міжнародний турнір з триатлону "Кубок Хортиці" пам’яті Євгена Романюка. За нагороди боролося понад 200 спортсменів з 11 областей України. Змагання включали Кубок України серед юнаків, чемпіонат України у командній гонці серед юнаків, юніорів та в абсолютній категорії, а також кубок Хортиці серед професіоналів і любителів. Запоріжцям вдалося відзначитись чотири рази. На спринтерській дистанції – 750 м плавання, 20 км вело та 5 км біг – чемпіоном став Валентин Марієвський, а серед дорослих - Данило Сапунов, який хоч і виступає нині за Житомирську область, сам родом із Запоріжжя. Срібні нагороди здобули місцеві триатлоністи у чоловічій командній гонці. У змаганнях аматорів другим став також запоріжець – Сергій Дрозд.

5. Запорізький "Металург" прикро програв у шостому турі чемпіонату України з футболу серед команд Другої ліги. На "Славутич арені" наша команда приймала одного з лідерів першості "Інгулець-2" із Петровська, що в Кіровоградській області. У першому таймі запоріжці відзахищалися маже на "відмінно" і на перерву пішли, мінімально поступаючись супернику 0:1. Однак, у другому на металургівців обрушилась справжня гольова лавина. "Інгулець-2" забив ще п’ять разів, нанісши запоріжцям наймасштабнішу поразку в офіційному сезоні - 6:0.

6. А от кількома днями раніше "Славутич арена" була значно гостиннішою до іншої команди, яка базується у Запоріжжі – луганської "Зорі". Команда Юрія Вернидуба приймала львівські "Карпати". Перевагу луганчани здобули на 20-ій хвилині гри – забив Артем Гордієнко, відзначитись вдруге вдалося під завісу матчу – 2:0 зробив Олександр Караваєв. Львів’яни ж відіграли лише один м’яч, тож 2:1 на користь "Зорі". У наступному турі, у гостях у дніпровського "Дніпра", підопічні Юрія Вернидуба не були такими переконливими – мають першу поразку у сезоні - 0:2. Однак, головне завдання команди нині – підготовка до старту у Лізі Європи, де луганчани змагатимуться з футбольними "грандами", такими як "Манчестер Юнайтед", "Фейеноорд" та "Фенербахче". З останньою командою "Зоря" зіграє вже 15 вересня.

7. У Запоріжжі відкрили флорбольний сезон – четвертим всеукраїнським турніром "Літній кубок Скали". 18 команд із Києва, Тернополя, Бахмута, Мелітополя і Запоріжжя розіграли п’ять комплектів нагород. Половина учасників представляла мелітопольський флорбольний клуб "Скала" і залишила за собою три головні трофеї турніру, загалом же – вісім нагород. У категорії U10 чемпіонами стали "Скала-алігатори", другими були "Скала-медвежата", а третє місце розділили "Скала-13" і "Бахмутські леви". А от у віці U12 "Скала-Алігатори" була другою, в U14 срібло здобула "Скала-легенда", а бронзу "Скала-13". В юніорській категорії до 16 років золото виграла "Скала-ведмеді". Ще одно золото мелітопольці здобули у дорослій чоловічій категорії.

8. Запорізька гімнастка стала "Міні міс України". За головний титул ХVIII Національного дитячого фестивалю моди і таланту змагалися дівчата 8-9 років. Запоріжжя на конкурсі представляла дев’ятирічна Аліса Котельникова. Дівчинка професійно займається художньою гімнастикою на базі СК "Доротея". Нині серед її титулів звання першої принцеси Запоріжжя 2016, міні-міс Талант, а також чемпіонки і призерки всеукраїнських турнірів із художньої гімнастики. Не виключенням був і нинішній національний фестиваль. Журі удостоїло Алісу Котельникову звання "Міні Міс Україна-Europe 2016".

9. Юнаки розіграли нагороди першого міжнародного фестивалю з гандболу на призи СК "Мотор січ". Змагання відбулися на майданчиках спортивно-оздоровчого табору "Маяк", куди прибули 12 команд у складі гандболістів віком 11-12 років, серед них – три запорізьких колективи. Головний трофей залишився у господарів – команди ДЮСШ №3 Запоріжжя. А Владислава Щербину і Дениса Тарана відзначили окремими призами як найкорисніших гравців. Срібло дісталося Волочиській ДЮСШ Хмельницької області, а бронза – Зіньковській ДЮСШ Полтавщини.

10. У Запоріжжі розіграли нагороди чемпіонату області з вітрильного спорту серед крейсерських яхт. Змагалися 35 екіпажів з обласного центру, Енергодара та Нікополя в п’яти класах з гоночним балом до 5.05 , 5.72 , 6.76, 7.45 та 8.82, а також серед яхт туристичного класу. Чемпіоном у групі №1 стала яхта "Северная Кароліна" з Енергодару, у групі №2 – нікопольска "Таврія", у третій – енергодарський "Гетьман", у четвертій – "Інтра" з Нікополя, п’яту групу очолила яхта запорізького СК "Металург" "Мако".

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.