ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах

ГК "Мотор" знову виграв Кубок України, а в парку "Дубовий гай" відбувся масштабний "Ярмарок спорту"

Цього тижня було багато національних змагань. Зокрема, у Запоріжжі розіграли Кубок України з гандболу, а також визначили кращі команди у національній першості з пляжного волейболу. Тим часом, у міжнародних стартах щастило не всім нашим земляками. Однак, чим похизуватися мають представники єдиноборств. Чим ще запам’ятався спортивний тиждень, що минає, - у ТОП-10 спортивний поді від Depo.Запоріжжя.

1. Запоріжець виграв чемпіонат Європи з кіокушин карате. Континентальну першість приймало болгарське місто Варна. Микита Капустін виступав у ваговій категорії до 75 кг серед спортсменів віком 14-15 років. Усі поєдинки завершилися перемогою нашого земляка, тож він впевнено зійшов на першу сходинку п’єдесталу пошани. Золото чемпіонату Європи Микита здобув вперше.

2. Зовсім трохи не вистачило, аби дістатися п’єдесталу пошани, запорізькому спортивному гімнасту Едуарду Єрмакову на чемпіонаті Європи у Швейцарії. За нагороди тут змагалися дорослі та юніори. Саме в останній віковій категорії виступає запоріжець. У багатоборстві кваліфікацію наш земляк подолав вдало, вийшовши до фіналу з восьмого місця. Та зачепитися за нагороди на цьому етапі не вийшло. Загальний бал Єрмакова у вправах – 81,932. Цей результат у підсумку став четвертим. Перше й третє місця у представників Великобританії, друге – у росіянина.

3. Німецький Штутгарт приймав чемпіонат світу з кікбоксінгу ISKA. На п’єдесталі пошани престижних стартів побувало четверо наших земляків. Найкращий результат привіз Андрій Негода. У розділі фул-контакт він став чемпіоном у ваговій категорії +91 кг. Віце-чемпіоном у цій вазі став також наш земляк – Дмитро Негода. У цьому ж розділі, але серед спортсменів вагою до 73 кг, срібло здобув Сергій Хорощак. Не пощастило Олексію Грибенькову з Приазов’я. Запоріжець має бронзу - сягнути вищої сходинки п’єдесталу пошани йому завадили суддівські помилки, котрі були визнані комісією.

4. Жіноча четвірка представляє Україну на міжнародному турнірі з дзюдо серії Мастерс у Мексиці. У Гвадалахарі кращих визначають серед 230 спортсменів з 51 країни. Нагороду престижних стартів до скарбнички збірної поклала єдина представниця нашого регіону – Марина Черняк. У ваговій категорії до 48 кг запоріжанка виходила на татамі чотири рази. Перемогою завершила поєдинки з монголкою та дзюдоїсткою з Гвінеї-Бісау. А от у півфіналі Марина програла японці. Та у втішному раунді зробила все, аби зачепитися за нагороди, менш ніж за дві хвилини розібравшись зі спортсменкою з Південної Кореї. Тож має бронзу і додаткові бали у світовому рейтингу.

5. Тим часом, решта дзюдоїстів змагалася на національних стартах у Сумах. Кубок України з дзюдо видався врожайним для запоріжців. За нагороди боролися 240 представників 20 областей – всі найсильніші спортсмени, крім учасників Олімпійських ігор. Чотири золота, одне срібло і три бронзи вдалося привезти додому нашим дзюдоїстам – вихованцям місцевої ШВСМ. Найвищої сходинки п’єдесталу пошани сягнули Марія Скора, Богдан Зусько, Марина Андрієвська і Галина Тарасова. Другою стала Тетяна Джабраїлова, а бронзові нагороди до скарбнички запорізької збірної поклали Ірина Герасименко, Анастасія Борисенко та Семен Ракити. У Загальнокомандному заліку наші спортсмени стали другими, пропустивши вперед киян.

6. У Кіровограді розіграли нагороди Кубку України з легкої атлетики. Змагалися 26 команд із різних областей. Запорізьку представили 32 спортсмени. У перший змагальний день вдалось оформити два золота на стометрівці Олесі Повх та Емілю Ібрагімову. Останній блискуче виступив і наступного дня, ставши першим у бігу на 200 м. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялись запоріжці і в естафеті 4х100. Це - Володимир Павленко, Роман Кравцов, Данило Курта та Михайло Яворський. Срібло на дистанції 800 м на рахунку Анастасії Ткачук, а бронза в Олени Душман. Друге місце у змаганнях десятиборців посів Артур Суюнов, а третє – Олександр Ходанич. У командному заліку запоріжці стали шостими. А у заліку з багатоборства – третіми.

7. Чоловічі команди гандбольної суперліги розіграли нагороди кубку України. Фінал приймало Запоріжжя. Три з чотирьох команд-учасників – місцеві. За третє місце змагалися запорізький "ЗНТУ-ЗАБ" та столичний ЦСКА. Господарі майданчику програли 13:19, тож бронза кубку відправилась до Києва. А от доля головного трофею визначалася, вже традиційно, у запорізькому дербі "ЗТР"-"Мотор". Номінальні господарі вирвались у лідери лише на старті поєдинку і то лише на два м’ячі. Надолуживши відставання, моторівці більше жодного разу за гру не дали можливості супернику вийти вперед. Остаточний рахунок зустрічі 35:27 на користь "Мотора". Ця команда стала "абсолютним" чемпіоном на всеукраїнській арені, оформивши золото не лише Кубку, а й регулярного чемпіонату та Суперкубку.

8. Дніпропетровськ приймав першу в Україні спринтерську битву плавців. У дебютних змаганнях нового формату за нагороди сперечались дівчата та юнаки 2002 року народження і молодші з 10 українських міст. Запоріжжя представили вихованці СДЮШОР "Спартак КПУ". Змагалися учасники на короткій дистанції – 50 м всіма стилями. Кращі плавці у своїх категоріях зустрілися у фінальній битві спринтерів, де боротьба тривала вільним стилем. Спортсмени вибували з дистанції прямо посеред запливу, врешті переможець лишався один. Запоріжці взяли два срібла. Нагороди на рахунку дівчат – Валерії Хацаревич 2006 року народження та Валерії Таранової – 2004-го.

9. Центральний пляж Запоріжжя приймав перший національний старт сезону з пляжного волейболу серед спортсменів до 20 років. Нагороди Чемпіонату України розіграли 19 жіночих та 16 чоловічих команд. Серед спортсменів - лише двоє наших земляків. Запоріжець Владислав Паленко виступав у парі з кіровоградцем Ігорем Свиридовим. Дует впевнено пройшов всю турнірну сітку. Програли лише у фіналі – більш досвідченим харків’янам. На п’єдестал пошани підійнявся ще один наш земляк – Данило Анохін з Оріхова, який виступав у парі з Ігорем Тимцем із Біловодська. У півфіналі дует поступився переможцям чемпіонату, тож мають бронзу. Національна першість була відбором на континентальну. На чемпіонат Європи відправляться фіналісти змагань, в тому числі і запоріжець Владислав Паленко.

10. "Обери свій спорт" – під таким гаслом у Запоріжжі відбулося масштабне дійство "Ярмарок спорту". У місцевому парку "Дубовий гай" зі своїм видом спорту знайомили вихованці більше 60 секцій міста – всього близько шести тисяч дітей. Працювало чотири зони. По парковому ставку курсували представники водних видів – на яхтах, байдарках та каное. Ігрові майданчики заполонили футболісти, баскетболісти, волейболісти та навіть флорболісти. Два килими і ринг зайняли представники єдиноборств – традиційних та екзотичних. Кожен гість свята міг спробувати себе у тому виді, котрий припав до душі, записатись до секції, а також взяти участь у різноманітних конкурсах.