ТОП-10 спортивних подій: запоріжці підкорюють Європу

Запорізька паратхеквондистка стала кращою в Європі, а місцеві волейболісти везуть медалі з континентального фіналу EEVZA

Минулий тиждень ознаменувався солідним врожаєм нагород, що здобули запоріжці на змаганнях різного рівня. Особливо відзначити можна успіхи Вікторії Марчук в інваспорті. Нарешті з нагородою й легкоатлет Олексій Касьянов. Тримають "медальну планку" й наші волейболісти. Найяскравіші спортивні події тижня, що минає, портал Depo.Запоріжжя зібрав у традиційний ТОП-10.

1. Вікторія Марчук стала кращою у Європі з паратхеквондо ВТФ

Найвищу сходинку континентального п’єдесталу пошани запоріжанці не вдавалось посісти ще жодного разу, хоча вона є чотириразовою чемпіонкою світу. На чемпіонаті Європи у Варшаві Марчук виступала у категорії К-43 у вазі до 49 кг. У фіналі наша землячка перемогла з розгромним рахунком 19:0 і має золото. Ще одна запоріжанка Оксана Гранкіна завершила змагання на самому старті – мінімально поступившись супернці 0:1 у першому ж поєдинку. Загалом українська збірна має два золота і четверте місце у загальному заліку.

2. Запорізький легкоатлет завершив сезон "золотом"

Олексій Касьянов вдало виступив на IAAF Combined Events Challenge у Франції. У змаганнях десятиборців наш земляк має результат 8077, що став кращим не лише у турнірі, а й в особистому заліку Касьянова. Перемогу запоріжець вирвав в останньому виді програми – бігу на 1500 м, обійшовши фаворита - канадця Пірса Лепажа. А от дружина Олексія – Ганна Касьянова у жіночому семиборстві набрала 5804 очок і стала 12-ю, а в підсумковому заліку серії - 15-ю.

3. Тріумф запорізьких волейболісток

На чемпіонат EEVZA Beach Volleyball Final у Батумі знову тріумфували Валентина Давидова та Євгенія Щипкова. На шляху до чвертьфіналу запоріжанка обіграли три російські дуети. За вихід до фіналу були сильнішими за латвійок – 2:0. У боротьбі за золото зійшлися знову з росіянками – дуетом Сірцева/Моісеєва. У підсумку перемогли наші дівчата 2:1. Повторити переможний шлях землячок не змогли Ярослав Гордєєв та Микола Бабич. Вони на шляху до медалей перемогли естонців, а потім росіян. Однак, у фіналі поступилися латвійському дуету Регза/Аболінс і мають срібло.

4. У Бранденбурзі завершився чемпіонат світу з веслування

У змаганнях жінок наш край представляла Людмила Бабак з Енергодару. На дистанції 19 км у каное-одиночці наша землячка стала третьою. Серед чоловіків виступав ще один представник Енергодару Денис Давидов. Свою дистанцію 23 км здолав також на "бронзовий" результат.

5. Запорізькі тхеквондисти підкорюють Росію

На міжнародному рейтинговому турнірі класу G-2 Russia Open  Запорізьку область представили вихованці СК "Мотор січ". У змаганнях кадетів у стартовий день турніру відзначився Олександр Оганов у вазі 33 кг.  У фіналі переміг корейця 13:7 і має золото. Менше пощастило Єгору Цапу, який програв боротьбу за медалі серед спортсменів вагою 37 кг і став п’ятим. У змаганнях юніорів у вазі до 63 кг виступав Євген Вовк – програв у півфіналі і має бронзу. А от Микита Адамчук виграв всі п’ять поєдинків і став чемпіоном турніру.

6. Запорізький важкоатлет став четвертим на чемпіонаті Європи

Олег Ганзенко зупинився за крок до п’єдесталу пошани чемпіонату Європи, що приймав польський Нови-Томишль. Ганзенко був єдиним представником Запоріжжя у збірній. У ривку наш земляк взяв штангу вагою 146 кг, у поштовху осилив 173 кг. У сумі двоборства Олег має 319 кг, чого не вистачило для медалі. Тож у підсумку запорізький важкоатлет став четвертим.

7. Запорізькі борці здобули три медалі

Запорізькі борці відзначились на всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юнаків та дівчат. Нагороди розіграли 250 спортсменів із п’яти областей. Запоріжці здобули три медалі. По бронзі мають Тимур Сейфи у вазі до 73 кг та Даніель Сарибекян у категорії до 35 кг. А от Руслану Дехтяренко вдалося пройти турнір без поразок і стати чемпіоном. У загальному заліку запорізькі спортсмени треті.

8. Запорізькі силачі гідно пройшли відбір на майбутній чемпіонат Європи

Запорізькі силачі врожайно попрацювали на національні першості з класичного пауерліфтингу у Полтаві, що стала відбором на майбутній чемпіонат Європи. За нагороди боролися більше 400 атлетів у категоріях чоловіки, жінки, ветерани, юніори та юніорки, юнаки й дівчата. Серед спортсменів до 18 років вагою до 83 кг відзначився Денис Шкиндер - став третім. Також бронзою, але серед юніорів, розжилися токмачани Сергій Шевченко у вазі до 53 кг та Володимир Макаренко до 74 кг. Срібло у цій віковій категорії здобула Любов Замула серед атлеток вагою до 43 кг. Нагорода найвищого ґатунку на рахунку Володимира Федченка у категорії до 66 кг.

9. Запорізький "Металург" перервав тривалу серію поразок нічиєю

У Новій Каховці в рамках 10-го туру чемпіонату України серед команд Другої ліги запоріжці зіграли з місцевою "Енергією". Стартували гості рішуче, однак не змогли здолати злагоджену оборону суперника. Шанс відзначитися у воротах господарів металургівці мали в компенсовані хвилини першого тайму – зі штрафного. Однак, можливість не реалізували.  Другий тайм ознаменувався високою активністю "Енергії", котра на останніх 12-ти хвилинах гри отримала ще й чисельну перевагу після вилучення Петрова. Та рахунок до фінального свистка так і не було відкрито. Тож суха нічия 0:0.

10. БК "Запоріжжя" здобув перший трофей у сезоні

Наші баскетболісти змагалися за кубок ректора ХПІ у Харкові. На старті запоріжці перемогли "Дніпро-2-СДЮШОР" 109:35, потім сумський БК "СумДу" 97:58. Найскладніше грати було з господарями – харківським "Політехніком", що разом із БК "Запоріжжя" боротиметься й у баскетбольній суперлізі. У підсумку перемога нашої команди 77:75, і харківський кубок відправився до Запоріжжя.