Топ-10 спортивних подій: підбиваємо запорізькі підсумки бразильської Олімпіади

Скандальне олімпійське срібло запоріжця та як наші гирьовики Польщу підкорили

Запорізькі представники олімпійської збірної не надто "врожайно" з’їздили у Ріо-де-Жанейро. Нагородою розжився лише наш класик Жан Беленюк, створивши фурор на Олімпіаді не лише блискучими виступами, а й невдачею – через сумнівне суддівство. Решта наших олімпійців від медалей були далеко. Про це та решту новин запорізького спорту у традиційному ТОП-10 від порталу Depo.Запоріжжя.

1. Жан Беленюк поступився у Бразилії російському класику і здобув олімпійське срібло. "Золота" сутичка у вазі 85 кг завершилася першою поразкою запорізького борця греко-римського стилю на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро. У фінальній зустрічі з росіянином Давідом Чакветадзе наш спортсмен, хоч і відкрив рахунок першим, у підсумку прикро поступився 9:2. Та українські фахівці з цим не погоджуються і збираються оскаржити результат поєдинку. Як зазначив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, Жан Беленюк програв через "конфлікт суддівських інтересів". Адже і суперник українця, і суддя фінального поєдинку – етнічні грузини, крім того, обидва проживають тривалий час на Росії. У другій частині зустрічі упередженість головного судді була помітна неозброєним оком. Беленюка тричі ставили у партер, не даючи змоги відігратися. Срібна медаль Жана стала єдиною, котру до скарбнички команди поклали запорізькі спортсмени.

2. Запорізькі спринтерки у складі естафети не змогли потрапити в трійку кращих Олімпіади. Жіноча естафетна четвірка 4х100 у складі двох запоріжанок Олесі Повх та Марії Рємєнь, а також Наталії Погребняк і Єлизавети Бризгіної завершили виступи на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. На жаль, "бронзовий" результат лондонських Олімпійських ігор цього разу повторити не вдалося. Дівчата у фіналі бігли швидше, ніж у кваліфікації, і фінішували з новим кращим результатом сезону – за 42.36 с. Та цей час у фінальній вісімці був аж шостим і відставав від "переможного" більше, ніж на секунду. Українки обігнали лише квартети Канади та Нігерії. Третьою стала команда Великобританії, срібло у дівчат з Ямайки. А от олімпійське золото дісталося американкам, які фінішували за 41.01 с і, до речі, потрапили до фіналу з другої спроби. У кваліфікаційному забігу дівчати впустили естафетну паличку і не змогли продовжити. Однак, їм дозволили другу спробу, де американки бігли самі і показали кращий час попереднього раунду.

3.Запорізький багатоборець травмувався під час Олімпіади. Олексій Касьянов у сьомій дисципліні чоловічого багатоборства на Олімпіаді тричі невдало виконав метання диску, не скориставшись жодною спробою і залишившись без очок у цьому виді змагань. Ця невдача опустила Олексія з сьомої на 17 позицію у загальному заліку багатоборців і позбавила шансу на медаль Олімпіади. Як виявилось, заступи запоріжець Олексій Касьянов зробив навмисне, бо травмувався під час попереднього виду десятиборства – бігу на 110 м з бар’єрами. Тож через травму продовжити боротьбу за медалі наш земляк не зміг.

4. Запорізька метальниця списа їде з Олімпіади з порожніми руками. Ганна Гацько-Федусова не змогла кваліфікуватися до наступного раунду змагань. Для запорізької легкоатлетки Олімпійські ігри в Лондоні – другі у спортивній кар’єрі. Тоді пройти далі кваліфікаційної стадії Ганна Гацько-Федусова не змогла. Спіткала невдача нашу землячку і цього разу. За вихід до фіналу у Ріо боролася 31 учасниця. Ганна метнула списа на відстань 58 м 90 см і стала 19-ю. До фіналу ж крокують перші 12-ть спортсменок. Слід зазначити, що Гацько-Федусова – автор національного рекорду, котрий становить 67 м 29 см. Кращий же результат у Ріо у кваліфікації – 67 м 11 см і належить полячці Марії Андрейчук.

5. Юніорська збірна України з гандболу змагалася за нагороди чемпіонату Європи U-18, Дивізіон 2 у Болгарії. Майже всі збірники – представники запорізьких гандбольних клубів. Підопічні В’ячеслава Дідушенка стартували в групі А, де почали з поєдинку зі збірною Косово і переконливо виграли 22:11. Після цього обіграли команду Кіпру 37:18. Переможну ходу українців перервали македонці, мінімально вигравши матч 28:27. А от зі збірною Угорщини наші юніори розписали мирову, зайнявши третє місце у своїй групі і втративши шанс на вихід до елітного дивізіону. Адже путівку туди розіграють між собою лише команди, які фінішували на першому місці.

6. Запорізькі представники гирьового спорту зібрали золото на відкритому чемпіонаті Польщі. За нагороди змагалося четверо запоріжців. Спочатку спробували сили в незвичному для себе виді – армліфтингу. Вікторія Мосіяш підняла 23 кг і має срібло, Вікторія і Любов Черепахи – по 33 кг, тож здобули золото. Ще один запоріжець Руслан Орин посів п’яте місце. Золоту ходу наші спортсмени продовжили у гирьовому напівмарафоні. Усі запоріжанки стали першими у своїй вазі, а Любов Черепаха відібрала у полячок медалі найвищої проби у домашній першості вже вдруге. До слова, чемпіонат Польщі став для титулованої запоріжанки Любові Черепахи генеральною репетицією перед чемпіонатом світу, що відбудеться у жовтні в італійському Турині. Без своєї нагороди не залишився і єдиний запорізький представник сильної статі: Руслан Орин став чемпіоном Польщі у гирьовому спринті.

7. Запорізький "Металург" двічі поспіль поступився у чемпіонаті України серед команд Другої ліги. У поєдинку четвертого туру запоріжці приймали вдома лідера першості "Рух" із Винників. Перший тайм команди завершили за рівного рахунку 2:2. У металургівців двічі відзначився Артур Каськов. У другій половині гри перевагу здобули господарі – Вадим Петров реалізував пенальті. Та більше у ворота гостей не залетіло жодного м’яча, натомість "Рух" забив двічі і не без бою виграв 4:3. Врожайним на голи видався і наступний поєдинок "Металурга" в гостях у вінницької "Ниви". Вже на старті матчу господарі забили два м’ячі. Аби оговтатись, запоріжцям знадобився майже весь перший тайм. Втім, на 38-ій хвилині зменшити відставання зміг Олександр Дугієнко, а ще через дві хвилини паритет відновив Артур Каськов. Однак, остаточний рахунок зустрічі встановили все ж господарі. У другому таймі "Нива" забила ще двічі, тож 4:2 на користь вінничан.

8. Запорізькі волейболісти у Млинові розіграли нагороди передостаннього етапу чемпіонату України з пляжного волейболу. Одразу трьом нашим спортсменам вдалося підійнятися на п’єдестал пошани. Саме вони розіграли між собою золото у фіналі. Наш дует у складі Миколи Бабича та Ярослава Гордєєва поступилися 0:2 запоріжцю Сергію Попову та Олексію Деніну із Чернігова. У підсумку наші волейболісти мають золото і срібло національної першості.

9. Ветерани "Металурга" у Запоріжжі зіграли зі збірною ветеранів Туреччини. Господарі переконливо повели у рахунку у першому таймі, до перерви на табло світилося 5:2. Однак, гості з Туреччини активізувалися у другій половині, забивши чотири м’ячі поспіль. Та запоріжці зуміли не лише відігратися, а й перемогти – 8:6 на користь ветеранів "Металурга".

10. Запорізький етап Чемпіонату України з пляжного волейболу серед спортсменів до 14-ти років встановив національний рекорд, ставши наймасовішим офіційним турніром. Медалі розіграли 98 команд з різних куточків України. За чотири дні учасники зіграли 192 поєдинки. Прикро, що жоден із запорізьких дуетів домашнього п’єдесталу пошани не дістався. Найближчими до нагород були юнаки – Самсон Фесенко і Нікіта Онищенко із Запоріжжя - вони стали четвертими. Дев’ятий результат показали Євген Попов та Владислав Кудрявський.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя