ТОП-10 спортивних подій: "гандбольний" тиждень у запорізькому спорті

ТОП-10 спортивних подій: "гандбольний" т…

Тиждень, що минає, був багатим на гандбольні змагання. Спочатку у Запоріжжі розіграли міжнародний кубок Дніпра, кілька днів потому стартувала чоловіча суперліга і кубок ЄГФ. Та не гандболом єдиним… Знову відзначились місцеві представники пляжного волейболу, порадували легкоатлети. Що ще цікавого у запорізькому спорті відбувалось упродовж останніх семи днів – у традиційному ТОП-10 спортивних подій від Depo.Запоріжжя.

1. Запорізькі спринтерки надолужили згаяне на Олімпіаді і везуть нагороди з Цюриху

Олеся Повх та Марія Рємєнь у складі естафети 4х100 добігли до "призів" "Діамантової ліги". Дівчата "олімпійським" складом разом із Наталією Погребняк та Єлизаветою Бризгіною виступали в естафеті 4х100 – фінішували другими з результатом 42,76 с. Обігнати наших спринтерок змогли лише спортсменки з Ямайки. Німкені були третіми, а американки – четвертими. В собистих забігах на дистанції 100 м, котра не входила до "діамантових перегонів", Олеся Повх стала шостою з результатом 11,39 с.

В Україні та Європі стартував гандбольний сезон, а запорізькі волейболістки знову відзначились європейськими нагородами - фото 1

2. Запорізькі волейболістки "оформили золото" міжнародного турніру

Валентина Давидова та Євгенія Щипкова відзначились у Латвії на турнірі EEVZA Beach Volleball Tour. Latvia Masters. Запоріжанки встановили своєрідний рекорд і оформили "золотий хетрік". На шляху до фіналу українки не зазнали жодної поразки. А от запорізькі чоловічі дуети залишились без нагород. Пара Гордєєв/Бабич програли бронзовий поєдинок латвійцям 1:2, а запоріжець Попов і Денін із Чернігова стали п’ятими.

3. Запорізький класик зупинився за крок від медалей чемпіонату світу серед юніорів у французькому Маконі

У складі збірної з греко-римської боротьби виступали двоє запоріжців – Парвіз Насібов та Жора Абовян. Парвіз позбавив себе шансів на медаль вже у стартовій зустрічі. У кваліфікаційному раунді категорії 66 кг він зустрівся з росіянином Магомедом Ярбіловим і поступився 1:6. Жора Абовян стартував з 1\8 фіналу, де також програв, - японцю Йо Намба. Однак, те, що суперник вийшов до фіналу чемпіонату світу, зберегло шанси запоріжця на медаль. У втішному раунді Жора переміг 12:2 Кумара Ража із Індії. Проте у поєдинку за бронзу перемогу віддали іранцю Мейсаму Карамалі Далкхані. Тож обидва запоріжці повертаються додому з порожніми руками.

4. У Запоріжжі гандболісти трьох країн розіграли "Кубок Дніпра"

За головний трофей міжнародного турніру боролися чотири колективи: турецький "Нилуфер", білоруський "СК-Мінськ" та місцеві ГК "Мотор" і "ЗТР". Для останньої команди турнір був не надто вдалим. Спочатку поступилися білорусам 27:28, потім у запорізькому дербі програли "Мотору" 27:29. Єдину перемогу ЗТР-івці здобули над турецьким "Нилуфером" – 33:24, ставши третіми у кубку Дніпра. Натомість ГК "Мотор" впевнено виграв всі три зустрічі і став володарем головного трофею. Срібло взяла команда з Білорусії.

5. ГК "ЗТР" стартував з перемоги у Кубку ЄГФ

Суперником запорізької команди у стартовому матчі євросезону став молдовський "D&D Olimpus-85 USEFS". Утім, на майданчику у Кишиневі від початку господарювали українці. Перша половина зустрічі завершилась за рахунку 18:13 на їхню користь. У другому таймі гольовий гандикап ZTR-івці збільшили. У підсумку - перемога нашої команди 37:28 і перші три очки у єврокубку. Для "ZTR" сезон буде вкрай насиченим. Адже, крім домашньої та єврокубкової першості, трансформаторники боротимуться і за нагороди Балтійської ліги. Виступатимуть у групі "А" разом зі "СКА-Мінськ" (Білорусія), "Драгунас" (Клайпеда, Литва), "Вільянді" (Вільянді, Естонія), "Кехра" (Кехра, Естонія) та «Целтнієкс» (Рига, Латвія).

6. У Запоріжжі стартував чемпіонат України з гандболу серед команд чоловічої суперліги

У першому турі місцевий ГК "ЗНТУ-ЗАБ" приймав ГК "Мотор". Неочікувано у першому таймі у лідери вийшли господарі – першими відкрили рахунок і не давали моторівцям відновити рівновагу, на перерву пішли з рахунком 17:16 на власну користь. У другому ж таймі тримати чинного чемпіона на відстані вдалося лише перші хвилин п’ять. Далі досвідчений "Мотор" швидко надолужив втрачене і переміг у підсумку 36:28.

7. Запорізький тхеквондист виграв чемпіонат України серед юніорів, що приймало місто Буча

За нагороди змагалися більше 150 спортсменів із 14-ти регіонів. У категорії 55 кг виступав вихованець СК "Мотор Січ" Тарас Мальченко. Запоріжець виграв всі чотири поєдинки і став володарем золота. Відзначилась на національні першості і представниця прекрасної статі із Запоріжжя Евеліна Корнієнко. Боролася серед спортсменок вагою до 46 кг. У підсумку, має срібло. За результатами чемпіонату України буде сформована національна збірна, котра представлятиме нашу країну на світовій першості серед юніорів у Канаді у листопаді.

8. Запорізький "Металург" втратив очки під завісу матчу

У черговому турі чемпіонату України серед команд другої ліги "Металург" зустрівся з "Арсеналом" з Білої Церкви. Розпочали більш менш рівно, та скоро гості із Запоріжжя взяли ініціативу на себе і все частіше підходили до воріт суперника. Мали свої шанси і господарі. Однак, наш голкіпер тримав ворота на замку - до перерви відкрити рахунок так і не вдалося жодній з команд. "Нулі" на табло світились аж до 87-ї хвилини, котра й стала фатальною для запоріжців. Півзахисник "Арсеналу" Денис Бреус забив єдиний гол у матчі і звів нанівець переможні амбіції металургівців – 1:0 на користь господарів. Тож запоріжці з трьома очками в активі змінили 15-ю позицію у табелі про ранги на 16-ту.

9. Луганська "Зоря" провела товариський матч з дніпровським "Дніпром"

Луганська "Зоря", котра базується у Запоріжжі, не гає часу, доки триває перерва у чемпіонаті України, пов’язана з матчами національної збірної. Паузу луганчани заповнили товариським матчем з дніпровським "Дніпром" на місцевому стадіоні "Торпедо". Першими відзначились гості, а точніше Євген Бохашвілі. Відновити паритет луганчанам вдалося під завісу першого тайму – 1:1 зробив Желько Любенович. І хоч у другій половині гри обидві команди мали свої шанси на перемогу, забити нікому не вдалося. Рахунок так і залишився нічийним. Для луганчан цей поєдинок став своєрідною репетицією перед стартом у Лізі Європи. Вже 15-го вересня "Зоря" гратиме перший матч з "Фенербахче" в Одесі.

10. Боксер Олександр Гюльназарян привіз “бронзу”

Запоріжець привіз нагороди з ХХХ відкритого всеукраїнського турніру з боксу серед чоловіків на призи ДП "НАЕК» «ЕНЕРГОАТОМ» та ВП «РІВНЕНСЬКА АЕС». Змагалися 72 боксери, в тому числі й гості з Молдови та Білорусії. У вазі 60 кг виступав наш земляк Олександр Гюльназарян. У чвертьфіналі впевнено переміг представника Житомирської області, а от у півфіналі поступився одеситу Степану Чоботарю, який у підсумку й виграв золото. Запоріжець задовольнився “бронзою”.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.