"То Геловін, то повний Місяць": Як у Запоріжжі ділили ялинки та "газові бунти"

Поки одні на сесії Запорізької міськради жартували та тролили, інші вчергове продемонстрували, що завжди протягнуть потрібні рішення

Карнавальні настрої раз за разом охоплювали депутатів Запорізької міськради на сесії, що тривала до вечора 31 жовтня. Можна було б припустити, що то Геловін так вплинув на обранців, але міський голова Володимир Буряк не лишив від цього припущення каменя на камені. Мовляв, у нас весь час "то Геловін, то повний Місяць".

Начебто і порядок денний сесії лишав мало можливостей для карнавалу – купа "соціалки", зміни до бюджету тощо. Але хто шукає, той завжди знайде. Ось, наприклад, депутат від "Самопомочі" Віктор Пріт знайшов в туалеті міськради головного еколога Запоріжжя зі смердючим недопалком у руці. Депутат, природно, обурився, порівняв туалет міськради з громадською вбиральнею парку "Дубовий гай" ( і це був не комплемент) та зажадав припинення паління в туалеті й покарання для головного еколога, який виявися "головним отруйником".

Депутати від "Солідарності", тим часом, приводів для карнавалу не шукали, а самі їх створювали – подали п'ять поправок до проекту рішення щодо результатів перевірки діяльності КП "Комунсантрансекологія". На підприємстві виявили купу порушень, але шансів, що депутатська більшість візьме їх до уваги та зробить відповідні висновки, не було. Тож меншість вдалася до "тролингу" – пропонувала преміювати керівника підприємства, підвищити до генерального директора, внести у кадровий резерв тощо.

"Як діти…", - знизав плечима міський голова, який, маючи "у кишені" заводську більшість, дійсно може дивитися на решту депутатського корпусу згори. Це, як ніхто, відчула на собі "Батьківщина". Представники цією політсили першими почали відпрацьовувати в міській раді основні тези прийдешніх президентсько-парламентських перегонів і заразом відпрацьовувати вказівки центру, долучившись до "тимошенківського" загальноукраїнського флешмобу – критикували підвищення ціни на газ та вимагали скасування відповідної постанови Уряду. Але не на тих, як то кажуть, нарвалися. "Опоблок" теж не проти попіаритися на тарифній темі, тож звернення "Батьківщини" не підтримав, натомість протягнув своє – на підтримку парламентського проекту "подружжя Королевських". Суть – та сама. Авторка проекту від "Батьківщини" Ірина Костенко обурилася, мовляв на погоджувальній раді пропонувала об'єднати зусилля в боротьбі із "зубожінням населення". Але коли мова про піар, то тютюнець, тобто газ – нарізно. Найближчим часом, до слова, славу борців проти підвищення ціни на газ ділитимуть і в Запорізькій обласній раді – відповідні проекти синхронно подали "Опозиційний блок" та "Наш край".

Ділили запорізькі депутати і… новорічні ялинки: на міські та обласну. Суперечка виникла навколо виділення 420 тисяч гривень на встановлення та облаштування ялинки на площі Фестивальній навпроти Запорізької ОДА, де відбуваються новорічні та різдвяні заходи, організовані облдержадміністрацією. "Їхні заходи, чому маємо фінансувати, наша ялинка на площі Маяковського", - приблизно під такими гаслами обговорювалося виділення грошей. Відмовитися від фінансування пропонувала, зокрема "Батьківщина", знайшовши несподівану підтримку з боку "Солідарності" в особі депутата В'ячеслава Зайцева. Це вразило міського голову, він навіть поцікавився у представника "Солідарності" чи не змінить він думку, якщо отримає відповідну вказівку. Утім, питання було риторичним: більшість міськради вирішила на святах не заощаджувати та проголосувала за виділення грошей.

Загалом сесію "Усіх святих" можна було б вважати якщо не вдалою, то веселою, якби не сльозинка дитини – маленького мешканця Бородинського мікрорайону, який вмовляв депутатів припинити будівництво в тамтешньому парку, адже там "мешкають білочки", та в сльозах залишив трибуну. Обранці навіть поаплодували малюкові, щоправда, втретє винесене на сесію рішення про мораторій на будівництво у зелених зонах втретє ж не підтримали.

Фото: Запорізька міськрада, Форпост.

Читайте також:

Час розпливчастих гасел: Які політики та з чого стартували у Запоріжжі;

"Промислове лобі" vs Екологія: Як із запоріжцями "погралися в демократію".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя