"Суперкоп", який "трощив" БПП в Сумах: Що відомо про нового шефа запорізької поліції

Генерал Микола Лушпієнко очолив Головне управління Нацполіції в Запорізькій області
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
"Суперкоп", який "трощив" БПП в Сумах: Щ…

Голова Нацполіції Сергій Князєв представив особовому складу запорізької поліції та принагідно місцевим журналістам нового керівника ГУНП. Ним став 57-річний "фахівець-правоохоронець", "супероперативник", "прекрасний керівник" Микола Лушпієнко. Щодо перелічених характеристик, то їх, за повідомленнями сумських ЗМІ, надавав собі під час перебування на чолі тамтешньої поліції сам Лушпієнко.

Новий головний коп Запоріжжя – уродженець Київщини. Закінчив одну з "кузень" кадрів для радянської, а потім української міліції – нині Львівській державний університет внутрішніх справ (за часів вступу Лушпієнка – Львівська офіцерська школа міліції МВС СРСР). Лушпієнко – один із випускників, яким пишається навчальний заклад. Портрет поліцейського прикрашає сторінку вишу "Випускники – генерали". Щоправда, разом із портретами таких неоднозначних, м’яко кажучи, персон, як, наприклад, генерал-втікач Микола Білоконь.    

Поза сумнівів, у порівняні зі своїм попередником на посаді шефа запорізької поліції Сергієм Коміссаровим, Лушапієнко має багатий оперативний досвід. Той був відомий, насамперед, роботою в Луганській ДАІ. Лушапієнко ж відзначився на ниві боротьби зі злочинністю, зокрема, організованою. За великим рахунком, усі посади Лушпієнка пов’язані з оперативною роботою: оперуповноважений в київському ГУБОЗі, заступник начальника київського карного розшуку та начальника департаменту оперативної служби МВС, начальник ГУБОЗ Республіки Крим тощо. Керівні посади в обласних управліннях, а Лушпієнко був першим заступником керівників поліції на Житомирщині та в Криму, очолював поліцію Черкащині та донедавна Сумщини, теж вважаються оперативними. Тож, з цієї точки зору, Запорізька область, що стабільно лідирує в кримінальних антирейтингах (навіть призначення нового керівника поліції співпало з резонансним розстрілом місцевого чиновника), отримала в особі Лушпієнка цінний кадр. І, певно, нового шефа запорізької поліції можна назвати "супероперативником", хоча б зважаючи на його досвід.

А ось заяви Лушпієнка щодо його діяльності поза політикою можна поставити під сумнів. І не лише тому, що українська поліція загалом не надто успішно переконує суспільство в тому, що діє за межами політичних інтересів і впливів. Самому Лушпієнку свого часу закидали певні зв’язки з "Батьківщиною". Зокрема, під час призначення Лушпієнка на Черкащину (призначав тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко) в місцевих ЗМІ спливала інформація, що Лушпієнко –креатура Андрія Кожем’якіна, впливового тоді нардепа-бютівця і, начебто, основним політичним завданням, поставленим перед новим головним міліціонером області, було забезпечення підтримки інтересів Юлії Тимошенко на Черкащині в період виборчої кампанії 2010 року. Якихось конкретних доказів цього не оприлюднювалося. Утім, за часів Януковича Лушпієнко поплатився за умовну співпрацю з "помаранчевим табором". Навесні 2010 року його було звільнено і, наскільки можна судити за відкритими джерелами, якихось значущих посад аж до призначення керівником поліції Сумщини у 2016 році він не обіймав (якщо такою не вважати посаду радника міністра внутрішніх справ). Ба більше, ЗМІ повідомляли що 2010-го на Лушпієнка заводилися карні справи.

Найгучніший політичний скандал за участі Лушпієнка, хоча той всіляко спростовував політичну вмотивованість подій, стався цьогоріч у Сумах на тлі виборчої президентської кампанії. Тоді начебто через повідомлення про підкуп виборців поліція вломилася в офіс БПП та доволі брутально із застосуванням кайданок затримала двох людей. Тодішній генпрокурор Юрій Луценко назвав дії поліції перевищенням повноважень, проти поліцейських було розпочато кримінальне провадження. На їхній захист став Лушпієнко, а "Батьківщина" розсипалася у подяках поліції.

Як повідомив під час брифінгу новопризначений керівник запорізької поліції, нині ця справа ще триває, матеріали перебувають у Печерському суді Києва, однак Лушнієнко сподівається, що підозра, оголошена поліцейському у перевищені повноважень, буде скасована.  

Українське суспільство ж про цей гучний скандал вже не згадує, хоча він, звісно, мав деякі суспільні наслідки: в очах певної частини українців дискредитував команду тодішнього президента, іншу вчергове переконував у політичній упередженості поліції.

Серед забавних фактів про нового головного копа Запоріжжя привертає увагу промова, де він каже про себе у третій особі. "Микола Миколайович – з нормальних, прекрасних керівників, яких ще тут, на Сумщині, не було", – таку цитату, що пролунала з вуст Лушпієнка, наводять сумські ЗМІ. Зазвичай у третій особі розповідають про себе маленькі діти. Психологи вважають: коли подібним чином розмовляють дорослі люди, це може бути проявом певного інфантилізму, великої самозакоханості або ж, навпаки, самоіронії. Утім, "діагнозом" це стає, коли людина розмовляє так доволі часто. Інших подібних цитат від Лушпієнка портал Depo.Запоріжжя поки не знайшов.

Новий керівник ГУ Нацполіції в Запорізькій області – людина не бідна, але без власного житла. Зате з паркомісцем у Києві, автівкою Infiniti QX56 2010 року випуску та 53 тисячами доларів й 217 тисячами гривень у готівці. Відсутність житла, як і відсутність членів родини у декларації,  Лушпієнко пояснив тим, що розлучений.    

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme