Суд виправдав міліціонерів, які "вибивали" зізнання з "пологівських маньяків"

З усіх колишніх співробітників міліції і прокуратури, які засадили у в'язницю молодого хлопця за злочини "пологівського маньяка" зняті всі звинувачення, а троє колишніх міліціонерів днями виправдані

Днями Марганецький міський районний суд Дніпропетровської області за клопотанням трьох підсудних виніс постанову про визнання їх невинними у скоєнні злочинів - в тортурах колишнього "пологівського маніяка" Миколи Демчука. Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

У присутності трьох підсудних Олександра Потапова, Івана Нехая та Василя Мартощука суддя оголосила постанову, яка вступить в законну силу через 7 днів після оголошення.

Після засідання суду прокурор м.Марганця Богдан Чегіль заявив журналістам про те, що сторона обвинувачення не згодна з такою постановою суду і планує подати апеляцію. Прокурор вважає дану постанову занадто м'яким стосовно трьох колишніх працівників міліції.

Зазначимо, що під впливом співробітників міліції, Микола Демчук зізнався у згвалтуванні 8-річної дівчини. За це він відсидів 4,5 з 10 присуджених йому років.

Згодом стало відомо, що цей злочин скоїв "пологівський маніяк" Сергій Ткач.

Нагадаємо, що 12 грудня 2013 міський суд Марганця виніс вирок колишньому співробітнику прокуратури Пологівського району Олександру Потапову у вигляді позбавлення волі строком на п'ять років колонії з конфіскацією майна. Оперативного працівника, лейтенанта міліції Івана Нехая і підполковника Валерія Лісового тоді суд засудив до семи років позбавлення волі. Майор міліції Василь Мартощук і підполковник Анатолій Плетень в 2013 році за грати не потрапили, так як їхні злочини вважаються менш тяжкими і суд зняв звинувачення в кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.

Судді апеляційного суду угледіли значні порушення міського суду міста Марганця у зв'язку з тим, що до суду не змогли з'явитися деякі свідки, а їх свідчення були оголошені під час судових слухань.

Також апеляційний суд прийняв до уваги доводи скарги підсудних міліціонерів про те, що судом не в повній мірі дослідженні обставини заподіяння Демчуку тілесних ушкоджень і не враховано, що суду не було надано жодних доказів, крім показів потерпілого Демчука, щодо виникнення у нього перелому, хоча в матеріалах справи містяться докази неодноразові побиття його співкамерниками в ІТТ, СІЗО, а також працівниками СІЗО.

Після вироку всі п'ятеро засуджених подали апеляцію на вирок. Апеляційний суд Дніпропетровської області 14 жовтня 2014р. задовольнив апеляційні скарги підсудних виніс постанову про скасування вироку і направив до суду першої інстанції для розгляду справи в іншому складі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Мітки: #суд