"Стадіон-чік" і під'їзд зламаної руки: Запоріжцям показали "місця корупційної слави"

Екскурсія місцями корупційної слави Запоріжжя відбулась у неділю, 27 травня

"Стадіон-чік" і під'їзд зламаної ру…

Центр громадського контролю "Дій-Запоріжжя" організував для журналістів, активістів та небайдужих громадян екскурсію місцями корупційної слави Запоріжжя. Ціллю було перевірити, як йдуть ремонтні роботи та реконструкції на деяких міських об'єктах, на які з бюджету Запоріжжя виділялися чимали суми, та наскільки обіцянки міської влади розрізняються з діями. Це вже друга подібна екскурсію у Запоріжжі. "Пам'ятками" першої, що відбувалася наприкінці минулого року, зацікавилися правоохоронці.

Друга екскурсія тривала кілька годин. Учасники їздили містом від об'єкту до об'єкту. Демонстрацію кожного "експонату" "гіди" супроводжували демонстрацією відповідного сюжету міських провладних ЗМІ, де йшлося про успішні роботи на об'єкті.

Ой, про опалення забули

Першими пунктами в "турі" стали два дитячі садки. Обидва міська влада урочисто обіцяла відкрити у 2016 році, щоб вирішити проблему з чергами. Ще 2015-го були виділені перші кошти і розпочато роботи.

Дитячий садок №169 розташований в Заводському районі. У 2016 році він не відкрився і навряд чи відкриється 2018-го. Роботи тут регулярно розпочинаються і припиняються. За словами підрядника, вперше це сталося через серйозні помилки у проекті, де не було враховано навіть опалення. Після цього проект начебто допрацювали, але це не допомогло. На сьогодні жодного руху на території не видно – тут взагалі нікого немає, тільки залишки будівельних матеріалів.

Розташований в Шевченківському район дитячий садочок № 217 став своєрідною родзинкою екскурсії – за два роки на нього встигнули виділити близько 20 мільйонів, два рази урочисто відкрити і… Закрити на реконструкцію.

На сьогоднішній день садочок не працює, у ньому проводять "капітальний ремонт".

Безкоштовні маркети будматеріалів замість переїздів

Наступними "експонатами" стали два перехрестя з трамвайними переїздами.

Перший із них розташований у Заводському районі. Завершити тут роботи мали у листопаді 2017 року, але, як це буває, "щось пішло не так". У квітні 2017 року один з муніципальних каналів повідомив, що переїзд буде завершений 15 травня. В середині травня вже інший канал повідомив, що переїзд відкриють у червні.

Нині перехрестя виглядає апокаліптично. Всюди розкидані будівельні матеріали, які ніхто не охороняє. Вже покладена плитка провалюється у якійсь ями, які прикриті дошками, жодного робочого не видно.

Зате на очі потрапляє чоловік, який не соромлячись численних камер насипає до мішку пісок з будівельних залишків. "А що, я купувати його маю"? – щиро дивується він на обурені погляди журналістів.

Другий переїзд розташований у Шевченківському районі. Роботи були замовлені у липні 2017 року і досі не завершені. Картина нагадує вже бачену на попередньому переїзді – розкидані будівельні матеріали, подекуди покладена плитка.

Під'їзд зламаної руки

Дивно уявляє собі міська влада капітальний ремонт під'їзду. Привести до ладу багатоповерхівки на вулиці Історичній обіцяв особисто міський голова Володимир Буряк. На муніципальному телеканалі вийшов зворушливий сюжет, де жителі будинку №37-а "авансом" дякують мерові за приведений до ладу під'їзд. Знімають їх на тому ж самому місці, що на фото нижче. Минув майже рік, але роботи навіть не починалися.

У під'їздах замінили освітлення, але зробили, ніби спеціально знущаючись з жителів. Дроти прокладені по стінах, а саме світло вмикається таким чином, що людям все одно доводиться ходити у темряві. За словами однієї з мешканок, через темряву її онучка зламала у цьому під'їзді руку.

Стадіон-чік

Слово "Стадіон-чік" стало у Запоріжжі мемом, саме його використали місцеві-чиновники фігуранти справи про фіктивні тендери, коли обговрювали плани будівництва та реконструкції місцевих об'єктів за бюджетні кошти. Записи розмов минулого року оприлюднила прокуратура. "Стадіон-чік" колегіуму №98 в Олександрівському районі й став кінцевою точкою корупційної екскурсії.

Цей стадіон один із тих, які з помпою відкривали в усіх районах Запоріжжя. Загалом на на них було виділено 63 млн грн. Чиновникам, які брали участь в їх встановленні, було оголошено підозру у розкраданні бюджетних коштів. Скандал гримів на всю країну, але наразі посадовці продовжують працювати на своїх місцях. Стадіони ж руйнуються, діти на них - нечасті гості.

На деякі з них, як на той, що увійшов до маршруту екскурсії, повісили замки. Школярі розповідають, що на зачинене футбольне поле їх іноді заводять під час фізкультури. Планувалося ж, що стадіони стануть осередками фізичної культури для усіх бажаючих мешканців району.

Покриття стадіону, на який витратили 9 мільйонів бюджетних гривень, вже почало псуватись – навіть в бетон потріскався.

Наприкінці корупціїної "прогулянки" організатори зауважили, що "пам'яток" корупційної слави у Запоріжжі набагато більше, ніж встигли подивитися учасники екскурсії. Під час підготовки маршруту чимало з них довелось прибрати, інакше "тур" тривав би кілька днів.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme