Співробітники "Запоріжжяобленерго" знову вийдуть на акції протесту

Співробітники "Запоріжжяобленерго" планують страйкувати щоп'ятниці

Колектив ВАТ "Запоріжжяобленерго" в усіх районах Запорізької області знову вийде на акції протесту проти дій НКРЕКУ завтра, 25 листопада. Про це повідомляє прес-служба підприємства, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Акція протесту проти дій НКРЕК почнеться в п'ятницю, 25 листопада, о 12:00 і буде проходити одночасно у всіх структурних підрозділах. У Запоріжжі місце проведення мітингу - площа Фестивальна, в районах - на площах перед будівлями райдержадміністрацій і в самих СП ВАТ "Запоріжжяобленерго".

До стайку запорізькі енергетики вдалися через невиплату заробітної плати, наразі заборгованість складає 60 млн грн, а також через "неможливості забезпечувати надійне енергопостачання в Запорізькій області", на що у підприємства теж немає коштів. У катастрофічній ситуації на "Запоріжжяобленерго" звинувачують Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕПК). Кажуть, що без оборотних коштів залишилися через встановлений Нацрегулятором алгоритм розрахунків.

Два тижні тому у НКРЕПК обговорювали встановлення такого алгоритму відрахувань коштів на поточний рахунок підприємства, який надасть можливість енергетикам отримати гроші на зарплату та здійснення поточної господарської діяльності. Проте, за словами Микола Бакина, де-факто передбачено залишити підприємству у листопаді 25,4 млн. грн. "Це сума, недостатня навіть для того, що б повністю закрити заборгованість по виплаті зарплати колективу за вересень. Ні зарплата за жовтень, ні аванс за листопад, ні кошти на ведення робіт по забезпеченню енергопостачання Запорізької області, рішенням НКРЕПК не передбачені", - зазначив голова профспілки.

Нагадаємо, колектив "Запоріжжяобленерго" третій місяць не отримує зарплату, на підприємстві також заявили про неможливість здійснювати господарську діяльність, зокрема, ремонтувати обладнання, що виходить із ладу. Через це на "Запоріжжяобленерго" пророкують перебої з енергопостачанням в області. У скрутному становищі на підприємстві звинувачують НКРЕПК, яка встановила такий алгоритм розрахунків, який не залишає грошей підприємству. У той же час Нацрегулятор закидає енергетикам небажання або неспроможність працювати з великими підприємствами-боржниками.

Рішення про страйк колектив "Запоріжжяобленерго" ухвалив ще 28 жовтня. Попередньо збиралися страйкувати з 14 листопада. Але за результатами наради, що відбулася НКРЕПК,11 листопада, комітет із організації страйку відклав акцію до 18-го, очікуючи, що проблеми можуть бути розв’язані.  

Як раніше писав портал Depo.Запоріжжя, перший раз колектив підприємства вийшов на страйк минулої п'ятниці, 18 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Мітки: #зарплата