Смертельна пожежа в Запоріжжі: Що відомо про нелегальний хостел-вбивцю

Моторошна пожежа у Запоріжжі стала наслідком жадібності і нехтування елементарними правилами пожежної безпеки

Смертельна пожежа в Запоріжжі: Що відомо…

Пожежа спалахнула в будівлі №36 на вулиці Жуковського у Запоріжжі близько третьої години ночі. Зайнявся другий поверх будівлі, вікна якого були заварені міцними решітками. Для пожежників, перший розрахунок яких прибув на місце події за чотири хвилини по виклику, стала неприємним відкриттям наявність у будівлі людей, адже за документами будівля проходила як закинута.

На перших людей рятувальники натрапили в коридорі, постояльці хостелу, а саме такий заклад, працював на другому поверсі будівлі, повзли не в змозі піднятися, адже отруїлися продуктами горіння.

Загалом, рятувальники вивели з будівлі п'ятьох людей: жінку з опіком ноги, яка, за попередніми даними, відмовилася від госпіталізації, а також родину у складі 49-річної бабусі, 25-річної мами та восьмирічної дитини – їх ушпиталили. Ще один чоловік у віці близько п'ятдесяти років помер дорогою до лікарні.

Чотирьом постояльцям допомогти вже було неможливо, їхні тіла знайшли у кімнатах.

У будівлі, що стала місцем страшної смерті людей, колись був розташований хлібозавод, але він не працює з 2011 року. Як стало відомо, в 2016-му будівлю орендувало одне з місцевих підприємств, на першому поверсі були облаштовані склади, на другому працювала нелегальна ночліжка, за перебування в якій з постояльців брали гроші – за попередніми даними, близько 100 грн за місце.

Будівля з так званим хостелом розташована неподалік запорізького оптового ринку, тож, скоріше за все, селилися тут його працівники. Виходячи з прізвищ врятованих людей, які стали відомі кореспондентові порталу Depo.Запоріжжя, ці люди були вихідцями з Середньої Азії чи Закавказзя. Чи були вони громадянами України, нині невідомо.

Будівля, в якій була розміщена ночліжка, не відповідала жодним правилам пожежної безпеки. Окрім того, що на вікнах стояли грати (схоже, збереження товару було для орендарів будівлі важливішим за людські життя), а стіни були зроблені з легкозаймистих матеріалів, там не було жодних засобів гасіння вогню. Єдиний гідрант був розташований у трьохстах метрах від будівлі і давно не працював. Тож з 15 машин, які рятувальники задіяли для гасіння пожежі, дев'ять були автоцистернами, якими підвозили воду.

За словами рятувальників, гасіння також ускладнювалося тим, що будівля була під напругою 380 вольт (не дивно, адже це промислове приміщення), а щитова, де було можна вимкнути струм, була в епіцентрі пожежі. Проте рятувальники зі своєю частиною роботи впоралися: пожежа була повністю ліквідована за півтори години.

Як повідомили в ДСНС, упродовж 2016-2017 років у цій будівлю не проводилися перевірки протипожежного стану, її орендарі не повідомляли встановленим чином про те, що будівля використовується в якості тимчасового житла. За даними ДСНС, вона взагалі значилася закинутою.

Можемо припустити, що, якби не трагедія, нелегальна ночліжка продовжувала б працювати. Лишається відкритим питання, чому вона не потрапила під пильний нагляд правоохоронців, зокрема поліції та податкової. Адже, з одного боку, зважаючи на підпільний статус хостелу там могли час по часу переховуватися й злочинці, й нелегальні мігранти, з іншого, - приховування того факту, що тут надавалися послуги з тимчасового розміщення людей, можуть свідчити про мінімізацію податків.

Остаточні причини смертельної пожежі нині ще не встановлені. Одна з версій – будівля зайнялася через несправний електрообігрівач.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme