Скіфський горщик з рідкісним декором: Дослідники запорізької Мамай-гори розповіли про перші знахідки

На Мамай-горі, що є найбільшим древнім могильником степової України, добігає кінця другий тиждень розкопок: археологи дослідили дев’ять комплексів  

Скіфський горщик з рідкісним декором: До…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на сторінку Мамай-гори.

Дев’ять комплексів дослідили цього сезону археологи на Мамай-горі: сім культових скіфських ям, одну, імовірно, половецьку та нетипове ногайське поховання.

Традиційно найбільше знахідок дослідники зробили у скіфських комплексах, які датують IV сторіччям до нашої ери. Тут знайшли горщик з рідкісним декором. Посудина оздоблена буккелями (шишечками), яких збереглося дві. На жаль, немає можливості відновити висоту горщика, адже він був пошкоджений ще у давнину: втратив шийка та вінце.

Окрім горщика, у скіфських культових ямах фрагменти древньої жаровні, вінчика великої корчаги, який зберіг відбитки древнього майстра, адже  орнаментований пальцевими защепами, інструмент для розтирання – курант, а ще кістки великої та малої рогатої худоби й уламок щелепи хижої тварини.

Археологи досліджуватимуть фрагмент рову або культової ями, які попередньо визначають як половецькі.

Знайдене дослідниками ногайське поховання здивувало нетиповим орієнтуванням по стронах світу. 

Раніше повідомлялося, що на Мамай-горі розпочався новий, 33-й. сезон досліджень. Торішня експедиція на Мамай-горі стала найвдалішою за три десятиріччя досліджень гори. Серед знахідок – золотий скіфський акінак (короткий меч). Портал Depo.Запоріжжя розповідав, як його реставрували.  

Довідка

 

Мамай-гора, що розташована на березі Каховська водосховища біля села Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, є величезним комплексом поховань різних племен та народів, що проходили тутешнім степом, – від доби неоліту до пізнього середньовіччя. Нині досліджено лише близько 25% гори. Археологи поспішають, адже гору руйнують води Каховського водосховища.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"