Скіфські поховання чи природне розмаїття плавнів: До яких запорізьких див можна рвонути на ровері

Степові водоспади, залишена фортеця, затоплені кар'єри – дістатися мальовничих містин навколо Запоріжжя можна навіть пішки. Ровер чи, тим більше, автівка значно розширять можливості

Скіфські поховання чи природне розмаїття…

Портал Depo.Запоріжжя склав список туристичних місць для одноденної подорожі з Запоріжжя. У першій частині йшлося про мандрівки пішки, друга – для тих, хто любить подорожувати велосипедом.

Маршрут № 1: Хортицькі плавні

Плавні розташовані у найвіддаленішій частині острова Хортиця, тож пішки дістатися туди буде вкрай важко, а от на велосипеді – те, що треба. Плавні Хортиці – це зона абсолютної заповідності, де панують тварини, птахи, рідкісні види рослин і найстаріші дерева острова. Деякі плавневі озера об’єдналися протоками з руслом Дніпра, утворивши три невеликих острови, що раніше були частиною Хортиці і сьогодні належать до її території, але відділені від великого острова річкою: Східний, Південний і Західний.

Що подивитися

Звичайно, насолодитися природною красою та відсутністю звуків міста. Побачити плавневі ліси та озера, дерева, які ростуть прямо з води. Послухати спів птахів та крики диких тварин, адже південна частина Хортиці є найбагатшою за видовим різноманіттям тварин.

На що треба зважити

Плавні Хортиці – територія заповідна, на якій дикі тварини й птахи все ще можуть почувати себе вдома і в безпеці. Тому шуміти, порушувати природній ландшафт і заходити сюди на човнах категорично заборонено. Це – мальовничий куточок дикої природи у самісінькому центрі великого промислового міста.

Маршрут № 2: Наталівський кар'єр

Гранітний кар'єр розташований поблизу села Наталівка. Це доволі популярне місце відпочинку через красу тутешніх пейзажів, чисту воду та зручне розташування. Село - лише в десяти кілометрах від Запоріжжя.

Що подивитися

Неподалік Наталівського кар'єру є невеличкі водоспади. Також на кар'єрі є скелі, з яких можна пострибати у воду.

На що треба зважити

Кар'єр невеликий за розміром, тому у вихідні дні місце для відпочинку тут знайти важко. Також варто пам'ятати, що кар'єр доволі глибокий, тому вода прогрівається лише у верхньому тонкому шарі, через що у пловців та нирців трапляються судоми.

Маршрут № 3: Панське озеро

Панське озеро розташоване біля села Григорівка у 15 кілометрах від Запоріжжя. Любителі комфортного відпочинку обклали береги каменем, зробили сходи та… повісили ікони. Глибина водойми сягає близько трьох метрів. Температура води і в мороз, і в спеку становить від 8 до 10 градусів тепла. Загадкове, оповите легендами місце користується чималою популярністю в будь-яку пору року. Знавці навіть запевняють, що вода в озері лікує хвороби.

Що подивитися

Навколо озера є мальовничий ліс з віковими деревами, де можна прогулятися і насолодитися природою. Також поблизу є джерела, де можна набрати чистої води.

На що треба зважити

Через низьку температуру води довго поплавати в озері не вдасться. Навколо озера не дуже велика територія для відпочинку, тому у святкові та вихідні дні тут доволі людно.

Маршрут № 4 -  Василівка

Невеличке місто в Запорізькій області вже декілька років поспіль намагається зацікавити якомога більше туристів. Тим паче, що повз Василівки щоденно проїжджає сотні людей, які їдуть до запорізьких курортів.

Що подивитися

Найпопулярніше туристичне місце у Василівці – садиба Попова. Рештки замку оповиті багатьма легендами і загадковими історіями. На жаль, будівлі давно перебувають у доволі занедбаному стані, бо на відновлення не вистачає фінансування.

Ще одне популярне місце у Василівці – приватний зоопарк. Тут мешкають ведмеді, леви і тигри. Територія зоопарку доглянута, а тварині почувають себе доволі комфортно.

На що треба зважити

Від Запоріжжя до Василівки близько 40 км, тож не в кожного велосипедиста може вистачити сил на цю подорож. На допомогу прийде електричка, якою можна доїхати в одну із сторін чи в обидва боки, а вже містом пересуватися на велосипеді.

Маршрут № 5: Гайманова могила

Гайманова могила розташована неподалік села Балки Василівського району. Багато століть тому ці землі були притулком войовничих скіфів. Гайманова могила являє собою групу з 46 скіфських поховальних насипів. Раніше висота могили становила 8-9 метрів. Археологи знайшли в кургані поховання двох чоловіків і двох жінок. За всіма ознаками це були знатні люди племені. Разом з ними були поховані і кілька слуг та бойовий кінь в коштовних обладунках. І хоча курган постраждав від розкрадачів, багато що залишилося недоторканим. Археологи знайшли тут всіляке бронзове та дерев'яне начиння, шкіряні черевики з золотими носками, скіфські прикраси. Перлиною колекції стала срібна чаша з позолоченим орнаментом.

Що подивитися

Власне, дивитися майже немає на що. Можна лише самостійно дослідити Гайманову могилу і спробувати знайти там щось особливе. Або просто відчути дух волелюбних народів, який назавжди просяк запорізькі степи.

На що треба зважити

Палюче сонце в степу безжалісне, тож обов'язково з собою треба буде взяти достатньо води, а також одягнути головний убір та намаститися сонцезахисним кремом.

Фото: wikimapia.org, hortica.zp.ua, Вікіпедія, shukach.com

Читайте також:

Ювілей досліджень "царського" кургану на Запоріжжі: Як скіфи з трактористом "привіт передали";

Де на Запоріжжі весна з зимою ніяк не розійдуться;

Видано детальну мапу порогів Дніпра. Звідки на ній "Смерть московським окупантам".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook