Ситуація із допомогою хворими на туберкульоз і психічні розлади на Запоріжжі жахлива, – експерт

Другий етап медичної реформи в Україні викрив проблеми, з якими галузь в умовах недофінансування не в силах впоратись

Ситуація із допомогою хворими на туберку…

Про це під час круглого столу, присвяченого медреформі, заявила заслужена лікарка України, депутат Запорізької обласної ради Наталія Авраменко, передає Depo.Запоріжжя.

Жодний комунальний медичний заклад Запорізької області нині не в змозі надати в повному обсязі необхідну медичну допомогу пацієнтам безкоштовно. Особливо потерпають через це психічно хворі люди, їхні родичі, а також пацієнти з туберкульозом. Тобто ті, хто потребує "закритого" лікування.

За словам Авраменко, сьогодні в психіатричному стаціонарі хворий може перебувати лише 30 днів, після цього переходити на амбулаторне лікування. Але в сімейних амбулаторіях немає коштів на придбання необхідних ліків таким хворим. Перебувати під медичним наглядом в спеціальних закладах для психічно хворих людей безкоштовно можуть тільки інваліди І групи. За решту родичам треба викласти 7-8 тисяч гривень щомісяця. "Я певна, що далеко не кожна родина з такою проблемою може собі це дозволити", - наголосила лікарка.

Таким чином пацієнти із психічними розладами залишаються без необхідної медикаментозної допомоги. І, відповідно, їхній загальний стан та поведінка нічим та ніким не контролюються. "Ось і маємо в новинах щодня терористів. А це просто психічно нездорові люди, яких ніхто не лікує", – припустила Авраменко.

Не краща ситуація і з допомогою хворим на туберкульоз. Перебувати в стаціонарі людина з таким діагнозом може 8-10 днів. А далі – амбулаторне лікування. Весь пакет надання амбулаторної допомоги таким хворим відтепер передано сімейним лікарям. "Я з великою повагою ставлюсь до сімейних лікарів. Але ж їх не навчали лікувати туберкульоз, вести його в амбулаторних умовах. Для цього потрібні фахівці першої та вищої категорій. Ось і виходить, що такі пацієнти теж залишились за бортом необхідного лікування", – пояснює Авраменко.

Для того, аби підтримати хоча б ці дві служби області потрібно 85 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялося, що запорізькі медзаклади не готові до роботи в умовах реформи.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"