ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сін може стати мером від Майдану

Міський голова Запоріжжя намагається домовитись з Блоком Петра Порошенка про підтримку на місцевих виборах
Depo.
16 червня 2015 08:50
ФОТО: depo.ua
Сін може стати мером від Майдану
Сін може стати мером від Майдану

Нині діючий міський голова Запоріжжя Олександр Сін заявив, що буде балотуватися на другий термін. Мовляв, і городяни йому довіряють, і рейтинги постійно ростуть, і він сам має сили та натхнення працювати на благо рідного міста.

Тоді - під час прес-конференції, де він зробив цю заяву, його слова сприйнялися смішно і нереально, бо по-перше, такого "провального" бургомістра в Запоріжжі не було за всю історію, а по-друге, соціологи запевняють, що з такими антирейтингами, як у Сіна, пхатися на вибори, як мінімум, безглуздо.

Зокрема, за різними даними соціологічних досліджень, рейтинг довіри до Олександра Сіна становить від 11,4 до 23,8%. Антирейтинг - від 34,7 до 40,6%. Здавалося б, з такими показниками вірити в перемогу на мерських виборах може лише .... Лише сам Сін та його нечисленна команда.

Проте, як стало відомо порталу Запоріжжя.depo.ua, Сін не просто так розкидається гучними заявами.

Як повідомили нашому виданню джерела в міськадміністрації, сьогодні пан Сін веде активні переговори з представниками провладного Блоку Петра Порошенка стосовно того, щоб йти на місцеві вибори єдиним кандидатом від демократичних сил.

В якості основного аргументу стосовно того, що саме на нього Київ повинен зробити ставку, Олександр Сін наводить той факт, що саме в Запоріжжі так звані "реваншисти" у вигляді Опозиційного блоку, починають підіймати голову.

Окрім того, що в даної політичної сили стрімко ростуть рейтинги (за даними останньої соціології, колишні "регіонали" вже мають від 41 до 44%), ОпоБлок виставляє кандидатом на посаду міськголови генерального директора МК "Запорожсталь" та лідера регіонального представництва ОпоБлоку Ростислава Шурму.

Тут слід нагадати, що найбільше підприємство регіону - "Запоріжсталь" - належить вчорашньому "батькові Донбасу" Рінату Ахметову, який перевіз до міста весь топ-менеджмент своїх компаній і має амбіції стати господарем Запорожчини.

Якщо ж посада міського голови дістанеться його людині в обличчі Ростислава Шурми, то регіон перейде під абсолютний контроль Ахметова.

Звісно ж, що офіційний Київ цього не допустить. І Олександр Сін, чудово розуміючи, що Петро Порошенко не наважиться ризикувати і мати в альтернативі другий Донбас, отримав шикарний козир - вигадав собі ворога в обличчі Ростислава Шурми. Основний меседж, який зараз Сін намагається донести до столиці - що або він буде мером, або до влади прийдуть вчорашні регіонали.

За даними порталу Запоріжжя.depo.ua, рішення стосовно кандидата, якого будуть підтримувати демократичні сили, поки що не прийняте.

Тому, слід нагадати пану Президенту і його представникам, які приймають виборчі рішення, як Сін може зраджувати.

На виборах 2010 року його основним супротивником був представник Партії регіонів Володимир Кальцев, який до цього тричі намагався стати міським головою і постійно програвав вибори.

Сін пішов на вибори під знаменами опозиційної тоді партії "Батьківщина" та за підтримкою місцевого бізнесу - зокрема, тоді до міськради опозиційного кандидата фактично занесли на руках підприємці з запорізьких ринків, а це біля 18 тисяч виборців.

Вже після того, як було оголошено результати голосування, Сін зізнався, що він й сам не вірив в свою перемогу, як кандидата від опозиційної політсили (на той час Партія регіонів застосовувала не лише адмінресурс, але й не стидалася фальшувати результати волевиявлення).

При цьому політологи одноголосно заговорили про те, що запорожці не стільки хотіли бачити мером саме Сіна, скільки голосували проти Володимира Кальцева.

Щойно Сін прийняв присягу, він відхрестився від "Батьківщини" і вийшов з партії. Згодом міський голова вступив до лав Партії регіонів і очолив міську організацію ПР.

Під час Революції Гідності Сін перед відеокамерами особисто проводжав "тітушок" на Антимайдан.

Після втечі Януковича, з Партії регіонів його вигнали. І мер миттєво "перефарбувався" - натягнув вишиванку, виходив на Марш Миру, де накинувся на активіста, їздив до зони АТО (каже, що в якості волонтера).

Сьогодні ж пан Сін позиціонує себе як патріота, борця з минулим режимом і вірить в те, що залишиться у своєму кріслі ще на 5 років.