Шило на мило: Що відомо про майбутнього очільника Запорізької ОДА Віталія Боговіна

Бізнесмена Віталія Вікторовича Туринка на посаді голови Запорізької облдержадміністрації змінить його подвійний тезка і також підприємець Віталій Вікторович Боговін
 

Шило на мило: Що відомо про майбутнього…

П’ятнадцятий за рахунком запорізький губернатор Віталій Туринок протримався на посаді недовго – дев’ять місяців. Плітки про те, що він не затримається у кріслі голови Запорізької ОДА ходили довго, але сьогодні отримали офіційне підтвердження. Кабмін погодив звільнення Туринка з посади.

Попри те, що Туринок нічим значущим та доленосним у кріслі запорізького губернатора не відзначився, часто демонстрував некомпетентність й несамостійність, звільняють його, за чутками, зовсім не через це. Туринок чекає на нову посаду – в Укравтодорі, де нині вакантні місця заступників керівника.

Так чи інакше, а регіону варто готуватися до зустрічі з новим головою ЗОДА. На сьогоднішньому засіданні Кабміну його кандидатуру також було погоджено. Майбутнім, 16-м, запорізьким губернатором має стати Віталій Боговін.

Варто зазначити, що цю посаду Боговіну пророкували ще торік, його прізвище називалося в числі найвірогідніших кандидатів. До того ж очікувалося, що таким чином "Слуги" підсолодять Боговіну гірку поразку на парламентських виборах у 78-му окрузі з центром у Бердянську. Утім, тоді головою ЗОДА неочікувано став Туринок.

У Боговіна й Туринка чимало спільного, окрім ім’я та по батькові. Обидва бізнесмени, мешкають у Запоріжжі.  Боговін трохи старший – йому 50 (Туринку на момент призначення було 45). Обидва не "світилися" раніше на держслужбі. І обидва, за великим рахунком, в політично-громадському сенсі ноунейми.

Щоправда, якщо перед призначенням Туринка запорізька громадськість питалася: "а хто це взагалі такий", а всесвітня мережа майже не давала на це відповіді, то Боговін йде на посаду, маючи за плечима доволі скандальну виборчу кампанія 2019 року.

Округ №78 із центром у Бердянську став один із двох в Запорізькій області, який не дістався висуванцям "Слуги народу". Цим "слугою" саме й був Віталій Боговін.

Змагатися йому довелося з негласним господарем Бердянщини Олександром Пономарьовим, компанія здавалася брудною з обох боків. Однак перемога Пономарьова геть не була приголомшливою. Розрив між ним і Боговіним становив близько двох відсотків голосів. Зважаючи на вагу Пономарьова у Бердянську, це був непоганий для Боговіна результат.

Майбутній голова ЗОДА – уродженець Запорізької області, має вищу освіту. Закінчив місцевий сільськогосподарський технікум – за спеціальністю "зоотехнік", після – Дніпровський державний аграрно-економічний університет – за спеціальністю "зооінженер". Увесь час працював у сільскогосподарській  галузі. Із 2006-го зайнятий бізнесом, теж сільськогосподарським.

Є крупним латифундистом, одним із власників групи компаній BKW Group: 16 юридичних осіб, понад 1800 працівників, тисячі гектарів землі у Запорізькій області та низці інших регіонів України.   

Боговін не бідна людина.  Серед іншого має симпатичний катер з каютами вартістю півтора мільйона гривень, кілька автівок, квартири, гаражі, будинок. Незавершене будівництво у Великій Ялті в Криму (ділянка придбана до війни); заощадження – понад 700 000 грн,  понад 50000 євро, понад 180000 доларів.

Компетентність Боговіна у сільському господарстві для Запорізького регіону може бути геть не зайвою, хоча компетентність його попередника в будівельному бізнесі особливою перевагою для області не стала. Тож поки чергову губернаторську ротацію можна вважати заміною шила на мило. Зате, можливо, нарешті пануванню Олександра Пономарьова у Бердянську може бути покладений край, і це стане помітним уже на прийдешніх місцевих виборах. Пліткують, Боговін досі почувається ображеним. 

Читайте також:                     

Мандрівник з бізнесом на Волині Віталій Туринок: Що відомо про майбутнього очільника Запорізької ОДА

Працював у свята та утримувався від гучних заяв: Як минули перші 100 днів голови Запорізької ОДА

Чи стане Костянтин Бриль кращим за попередників

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"