Затримання Анісімова: Що відомо про запорізького "смотрящего" часів Януковича

Інформація про затримання в Києві колишнього запорізьким "смотрящим" Євгена Анісімова заполонила запорізькі та всеукраїнські ЗМІ

Марія Іовова
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Затримання Анісімова: Що відомо про запо…

Запорізького екс-"смотрящего" затримали у Києві в ТРЦ "Атмосфера" у неділю, 16 лютого. За словами бізнесмена Євген Черняка, Анісімова здав його найближчий соратник. Портал Depo.Запоріжжя зібрав інформацію, хто такий Євген Анісімов та в чому його звинувачують правоохоронці.

Євген Анісімов народився в квітні 1975 року в Запоріжжі. Отримав середню спеціалізовану освіту в Запорізькому металургійному технікумі. Згідно з відкритими даними, його першим робочим місцем у 1999 році стала посада директора в компанії "Діамант", засновником якої був його батько.

Починаючи з 2001 року, Анісімов працював гендиректором ТПК "Фаворит", основою діяльності якого була роздрібна торгівля, ресторанна діяльність і надання майна в оренду. Серед іншого цій компанії належав ринок "Олександрівський" у Запоріжжі. За інформацією ЗМІ, ця фірма наче як фактично виконувала роль місцевого "легального" рекетира, який контролював і "кришував" місцевий бізнес. У 2005 році Анісімов перейшов до компанії "Термінал-2005" на посаду заступника гендиректора з комерційних питань. Дане підприємство заробляло торгівлею паливом, рудою і металом.

На початку правління Януковича, у березні 2010 року, політичну систему Запоріжжя почали переробляти під "модель Донецька". Євген Анісімов міг стати однією з ланок цієї "переробки". З 2010 по 2013 рік він, як пише "Факти Запоріжжя", мав практично необмежений вплив на економічні та політичні процеси у Запорізькій області, а також криміналітет і правоохоронні органи регіону. Йому приписують контроль над тодішнім головою Запорізької ОДА Олександром Пеклушенком, мером Запоріжжя Олександром Сіном, главою обласного управління МВС Володимиром Сербою, а також значною частиною депутатів місцевих рад. Як пише "Інтерфакс-Україна",  "Анісим" позиціонувався як негласний господар міста, "смотрящий", був керівником місцевого злочинного угруповування, яке мало доступ до бюджетних коштів Запоріжжя. Тамтешні підприємці неодноразово заявляли про те, що "Анісим" обклав даниною малий та середній бізнес.

Фото: Рolitrada.

В серпні 2013-го машину Анісімова розстріляли з АК. За підозрою в нападі було затримано трьох чоловіків. Одного з них, Карена Мкртчяна, після двомісячного перебування в СІЗО випустили на свободу. Сталося це буквально на наступний день після відставки колишнього прокурора Запорізької області Олександра Кирилюка. Знову до рук правоохоронців Мкртчян потрапив у 2015-му.

Як пише "Обозреватель", у жовтні 2013 року Анісімов і його охоронець Андрій Гречковський були затримані в аеропорту "Бориспіль". Затримання відбувалося в рамках розслідування кримінального провадження за статтею "вимагання". У січні 2014 року його випустили під заставу, після чого Анісімов зник з поля зору правоохоронців. З 2014 року його оголосили у міжнародний розшук. Найвірогідніше, він втік до Росії.

У вересні 2017 року біля офісу Анісімова на вулиці Патріотичній, 20, у Запоріжжі стався вибух. Очевидці казали, що вибухнула граната, зачепило припарковану біля будівлі "Таврія". Постраждалих не було.

У грудні 2017 року прокуратура Запорізької області додатково повідомила про підозру Євгену Анісімову в розтраті бюджетних коштів запорізьких комунальників ("Водоканалу", "Міських теплових мереж", КП "Основанія") в особливо великих розмірах, легалізації їх, а також вимаганні грошей, незаконному зберіганні та переробці зброї. Загальна сума збитків від діяльності Анісімова попередньо була оцінена у близько 18,5 мільйона гривень. Дії Анісімова загалом були кваліфіковані за рядом статтей. Його звинуватили у скоєнні низки злочинів: створенні злочинної групи, розтраті бюджетних коштів, легалізації зазначених коштів, а також вимаганні, незаконному зберіганні і переробці зброї.

У січні 2018 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя виніс ухвалу про обрання Анісімову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У березні 2019 року до суду був переданий обвинувальний акт проти екс-"смотрящего". Йому загрожує до 15 років в'язниці з конфіскацією майна.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme