Що стоїть за об'єднанням "Блоку Петра Порошенка" і партії "УДАР"

Найбільш очікуваною новиною минулого тижня стало об'єднання в одну політичну силу партій "Солідарність" - Блок Петра Порошенка" і "УДАР"

Подія в політичному житті країни, безумовно, видатна: її активно обговорюють політологи. У Запорізькій обласній організації "Солідарності" такий крок підтримують і називають виправданим з різних точок зору.

Дуже чітко сформулював причини об'єднання двох партій Юрій Луценко.

"Мій син, повернувшись з війни, навчив мене простій солдатської мудрості: хочеш перемогти в бою - вирий такий окоп, щоб у ньому помістився і товариш. На сьогоднішньому з'їзді ми повинні створити такий "окоп", щоб в ньому помістилися всі наші друзі, які мають намір йти дорогою реформ", - заявив він на партійному з'їзді.

"Об'єднання правоцентристських демократичних сил навколо плану реформ Президента - єдино правильна стратегія боротьби проти головних ворогів успішної України. Що це за вороги? Російський імперіалізм, олігархи, корупція, популізм і розбрат, - пояснив Луценко. - Це не об'єднання назв, це не боротьба за політичні рейтинги, це не боротьба за місце в партійній вертикалі. Ми об'єднуємося, тому що у нас є спільна мета, спільні цілі... Це об'єднання зусиль для того, щоб виконати наші обіцянки виборцям".

Президент Петро Порошенко, який також виступав на з'їзді, розвинув тези Луценко.

Глава держави зазначив, що об'єднавчі процеси в національній політиці є невідворотними і триватимуть.

"Україна стала європейським рекордсменом, маючи вже 235 партій. Невже стільки необхідно Україні? Немає ні найменших сумнівів у тому, що багато політичних сил мають практично однакові програми і існують окремо лише через гетьманських амбіцій їхніх лідерів. Ми повинні спростувати тезу "де два українці - там три гетьмани". Сьогодні не час і не місце для політичного егоїзму", - підкреслив Президент.

Як пояснив керівник Запорізької територіальної організації партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка", заступник голови ЗОДА Едуард Гугнін, який брав участь у з'їзді, люди вже вибрали зміни: незалежний розвиток України як європейської держави. На даний момент рейтинг усіх демократичних партій перевищує рейтинг так званого "опозиційного" крила.

"Яскраве порівняння, як обробляють виборців, привів делегатам з'їзду Юрій Луценко: "Зараз електорат набивають брехнею, як гусей горохом перед витягом з них фуагра". З екранів телевізорів ми чуємо багато брехні про те, що газ може бути дешевше наполовину, що війну можна завершити за тиждень шляхом радикального наступу на фронтах. Але є об'єктивні чинники, які змінюються щодня, через яких рай не може наступити вже завтра. І з цими факторами можна не рахуватися", - вважає Едуард Гугнін.

"Наведу простий приклад. Певна частина депутатів Запорізької облради, на словах піклуються про виборців більше, ніж про власних дітей, не змогла або не захотіла прибути на сесію 14 серпня, щоб проголосувати за добровільне об'єднання шести громад. Вони спокійно прийняли це рішення через два тижні, але тепер ці громади не зможуть провести вибори в новий формат, не зможуть отримати консолідований бюджет на 2016 рік, не отримають від держави гроші як пілотні громади. Таким чином, на рік будуть відкладені питання ремонтів доріг, шкіл, амбулаторій.

Депутати не захотіли переривати свої закордонні або передвиборні вояжі, а люди через це втратили цілий рік, втратили гроші! Так і хочеться допустити, навіть якщо це здасться цинічним: чи не було це зроблено спеціально? Тому що жебраками і вічно нужденними людьми простіше керувати, простіше дурити їх", - допускає Гугнін.

На думку Едуарда Гугнина як соціолога, третина запорожців, схильних соціальної апатії, не хочуть навіть йти на місцеві вибори: вони чекали, що реформи в країні підуть швидше, що вже буде видно реальні результати. Але не все так просто, як хотілося б. У Польщі результат реформ громадяни відчули тільки через п'ять років. У Прибалтиці - через сім.

"Відчуємо ми їх результати через три роки або через десять, залежить від того, як поведуть себе місцеві ради: будуть товкти затхлу воду в ступі під гасла п'ятирічної давності або ж будуть працювати. Від них залежить, наскільки успішно пройде децентралізація, чи буде створена муніципальна поліція, як будуть використовуватися кошти, яких все більше залишається на місцях", - підкреслив керівник територіальної парторганізації.

"Наше об'єднання з "УДАРом" - це чіткий сигнал, що в одну річку двічі ввійти не вдасться, що повернення до старого не буде. Як зазначив Віталій Кличко, на з'їзді ми створили політичну силу, яка усвідомлює свою відповідальність за те, що відбувається в країні: за ефективні реформи, за реальні зміни, за перспективи нашої держави", - резюмує Едуард Гугнін.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme