ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Шалені пристрасті: У лебедів в запорізькому парку виник “любовний трикутник” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - Олі та Молі, та, як і раніше, кохає гуску. Тим часом зайда Молі, що виявилася третьою зайвою, вдає, що подруга Мартина їй не конкурентка
Depo.
18 серпня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua
Шалені пристрасті: У лебедів в запорізькому парку виник “любовний трикутник” (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями

Увага постійних відвідувачів запорізького міського парку “Дубовий гай” зараз прикута до любовної історії лебедів, що набирає обертів з початку серпня, відтоді, як тут поселилися три нових лебеді: самець та дві самиці, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 1

Новоселам, за конкурсом в пресі, містяни визначили імена: Августин, Олі та Молі. Проте старожил, лебідь Мартин, який уже давно дружить з гусочкою, вперто демонструє свою лебедину вірність і не зрікся колежанки. Залишається поряд з нею в парі, як і в минулі роки.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 2
Здається гусочка розуміє, що вона не така вже й вишукано довгошия, як Олі і Молі, тож тримається осторонь красунь. Проте, Мартину це не подобається, він лагідно крякає їй, ніби просить не цуратися лебединого гурту та не сумніватися в його коханні.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 3
Августин та Олі спарувалися. А ось Молі виявилася третьою зайвою, але вдає, що подруга Мартина їй не конкурентка, адже вона гуска. Чи зречеться лебединої вірності Мартин, покаже час.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 4

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 5

“Три лебеді були придбані у приватній фермі Дніпра. Десять підприємців парку у складчину зібрали необхідну суму. Заплатили по дві тисячі за кожного лебедя. Взяли дві самиці та самця. Сподівалися, що одна з самиць буде парою Мартину. Двоє нових лебедів уже спарувалися і живуть у ставку, що ми підготували і очистили. А друга самиця у річці, де Мартин. Можливо, вони також спаруються”, - розповів директор комунального підприємства “Дубовий гай” Олег Комаренко.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 6

За його словами, найближчим часом новачкам підріжуть крила, щоб не улетіли за інстинктом наприкінці серпня. Вже є домовленість з фахівцем зоопарку, що на дитячій залізниці.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 7

У парку мають надію, що лебеді, ймовірно, наступного року обзаведуться пташенятами. Утім, на часі питання не про їхнє потомство. За словами директора, лебедям, як і всьому парковому птаству, загрожують собаки, яких містяни вигулюють тут.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 8

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 9

“У парку вигул собак заборонений, але місцеві мешканці ігнорують це правило. Нещодавно біля кав’ярні “Гуси, лебеді” пес одного з відвідувачів раптово накинувся на гуся Жору і загриз його”, - скаржиться Олег Комаренко. Непокоїть, що подібне може статися і з лебедями. Тому працівники парку закликають містян не порушувати правила, дбайливо ставитися до тутешньої флори і фауни.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 10

Щодо лебедів, то їм створені належні умови на нещодавно очищеному ставку, де встановлені “будиночки” та годівниці, береги засіяні луговими травами.

Старожил - лебідь Мартин не спокусився новоприбулими красунями - фото 11

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя