Полуничний сезон відкрито: Скільки коштує та коли подешевшає солодка ягідка у Запоріжжі

На запорізьких ринках та у супермаркетах розпочато сезон полуниці 

Солодка і корисна полуниця - одна з найулюбленіших ягід українців. Саме зараз, в середині травня, розпочинається період збору її урожаю. Портал Depo.Запоріжжя дізнався, у яку копієчку запоріжцям обійдеться ця ягода.

Відправляємось на один з запорізьких ринків. Полуниці тут чимало, як на "точках", так і "у бабусь". Ягода, яка продається на самій зупинці дрібна і дорога, на ринку ціни нижчі, а товар виглядає привабливіше. Ціна на полуницю починається з 38 гривень і сягає навіть 70.

Садівники розповідають, що полуниці у цьому році багато. Вчасно пішли дощі, саме у період в'язки, тож врожай багатий. Найбільше полуниці продають з дніпропетровського Нікополя, ще на кілька точок ягоду привезли з запорізької Василівки.

"Ціни скоро впадуть", - втішає продовчиня. Пояснює, причина більш високої вартості полуниці на початку сезону у специфіці вирощування ягід. Зараз продається ягода, яка вирощувалася під агроволокном, тож вона дорожча. За тиждень урожай на відкритому ґрунті доспіє і ціни впадуть.


Продавчині кажуть, що вже за тиждень ціна впаде десь до 30-35 гривень за кілограм. Якщо сильно дощитиме, то і нижче - адже тоді ягода буде швидко псуватися і її намагатимуться скоріше продати.

Запоріжцям, які надають перевагу супермаркетам, доведеться віддати за полуницю більше - найдешевша ягода в магазині коштує 45 гривень.

Ціна в іншому супермаркеті сягає 60 гривень за кілограм, але полуниця все одно користується популярністю - на прилавку її майже немає вже з ранку.

За словами садівників, сезон полуниці триватиме ще два-три тижні, тож в запоріжців ще є час насолодитись смачною ягідкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя