Сесія під Ахметова: Чому в Запоріжжі Буряку принесли "бурякоїни"

Демократи намагаються об'єднуватися та боротись, але козирі "ахметівських" - більшість голосів та формальна законність всіх, навіть найбільш сумнівших, рішень

Сесія під Ахметова: Чому в Запоріжжі Бур…

На середу, 30 серпня, у Запорізькій міськраді вперше у цьому скликанні було заплановано одразу дві сесії поспіль. Перша з них – позачергова: депутати мали повернутися до питання конкурсу на управителя багатоповерхівок. Минула позачергова сесія, присвячена цій же темі, так і не відбулася – половина народних обранців її проігнорувала. Багатьом журналістам, що прийшли до мерії у середу вранці, здавалося, що так само буде і цього разу. Але кворум набрався, і сесія почалася.

Як умовні демократи ("Солідарність", "Укроп", "Самопоміч", "Батьківщина"), так і міська влада з депутатською більшістю під час виступів вкотре окреслили своє бачення проблеми. Перші наполягали, що умови конкурсу "підігнані" мерією під "свої" компанії і фактично сприяють монополізації цього ринку. Пригадали вони і те, як проводили конкурс – у неділю та ледь не за закритими дверима. Їхні опоненти відповідали: маленькі та середні фірми, за яких вступилися демократи, можуть не мати всієї потрібної для роботи техніки (екскаваторів і т.п.). Свій вердикт винесла і юридична служба мерії: мовляв, всі умови конкурсу – законні.

Після "обміну люб'язностями" справа дійшла власне до голосування. Результати конкурсу лишилися в силі – за його перегляд проголосували лише 22 депутати.

Аби депутати трохи відпочили, мер Володимир Буряк на годину переніс початок другої сесії. Тим часом під мерію прийшли активісти. Найбільш резонансним питанням майбутньої сесії мав стати проект щодо порядку здійснення допорогових закупівель. На думку ініціаторів акції, підвищення Володимиром Буряком суми допорогових закупівель у 10 разів фактично звело нанівець всі зусилля із впровадження системи Prozorro в місті та дозволило "розпиляти" 200 мільйонів гривень. Це символізував перфоманс із "новою криптовалютою – бурякоїнами" біля сходів міськради.

Символічний шматочок "бурякоїнів" організатори акції до початку чергової сесії віднесли у кабінет самого Буряка. Там між ними та мером відбувся показовий діалог. Журналіст та активіст кілька разів спитав мера, навіщо було підвищувати допороги. "Хіба я порушив закон?" - щоразу відповідав той, уникаючи самої суті питання.

Деяким містянам це навіть нагадало легендарне "Што?" від Олега Царьова. Схоже, це стає "фішкою" "запоріжсталівської" команди – замість обґрунтування сумнівних рішень з точки зору інтересів громади поринати у юридичну казуїстику.

Перед початком сесії на балконі все ті ж активісти розгорнули плакати. Окрім повернення Prozorro вони озвучили вимоги розвитку велоінфраструктури та створення пересувної екологічної лабораторії.

Остапенко роздав депутатам листівки з інфографікою щодо реалій роботи системи Prozorro в Запоріжжі.

Поданий демократами проект рішення "Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель", яким, зокрема, передбачалася постійна звітність про здійснені закупівлі був внесений до додаткових питань сесії. Спочатку депутати включили його до порядку денного, а потім взагалі вирішили розглядати в першу чергу. Автори проекти сприйняли це як першу невеличку перемогу. Однак їхня радість була передчасною. Після гучного звернення до ОБСЄ та перерви нарешті дійшла черга до голосування. Депутати його провалили.

Далі сесія присвоїла двом запоріжцям звання почесних громадян міста, після чого зайнялася виділенням додаткових коштів на дороги, ремонт шкіл та ЖКГ. Ввечері дійшли до проектів щодо створення робочої групи з розвитку велоінфраструктури (провалили), купівлю еколабораторії (прийняли) та придбання ще однієї партії автобусів у лізинг (провалили).

Під кінець сесії, близько 11-ї вечора, розгляд порядку денного раптово призупинив озвучений "укропівцями" скандал із прихильником "Новоросії" Гринем. Однак втомлені депутати явно не хотіли роздмухувати інцидент, і по-тихому повернулися до голосувань. Наостанок сесія заборонила продаж алкоголю у місті у вечірній час. О 23:15 Буряк нарешті закрив сесію. Сумарно депутати пропрацювали в цей день близько чотирнадцяти годин.

Дві міські сесії показали, що з наближенням виборів 2019 року посилюється протистояння навколо питань розподілу коштів. Кожна з двох сторін, демократи та "ахметівські", намагатимуться отримати з них максимум "бонусів" на ниві здобуття симпатій потенційного електорату. Водночас "фронт" між двома умовними групами став більш чітким, а союзники, схоже, забули про старі суперечки. Якщо раніше доходило до сутичок "укропівця" Прасола та Согоріна з БПП прямо в сесійній залі, то тепер на хвилі протистояння з "опоблоківцями" та їхніми сателітами ці фракції "заступаються" одна з одну.

Послідовний провал ініціатив демократів (спочатку з багатоповерхівками, потім із закупівлями) нагадав: якщо у облраді вони мають достатньо сил для боротьби, то на міському рівні їм банально не вистачає голосів. Один з депутатів демократичної фракції напередодні сесії у "Фейсбуці" висловив сподівання, що 30 серпня громада міста нарешті "прокинеться після літньої сплячки" та покаже владі своє обличчя. Здається, поки що місто не прокинулось.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme