ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сергій Кузьменко: "Напад на розповсюджувачів газети "Соціальне Запоріжжя" мало сенс для власників "Запоріжсталі"

Таку заяву керівництво організації "Соціальне Запоріжжя" зробили в ході прес-конференції
Depo.
17 серпня 2015 16:14
ФОТО: depo.ua

Нагадаємо, що 11 серпня група невідомих скоїла напад на розповсюджувачів газети "Соціальне Запоріжжя" навпроти заводоуправління комбінату "Запоріжсталь" на Південному шосе після відмови припинити роздачу номера.

"Кілька людей скрутили мене і притиснули до асфальту. Ще близько 10 осіб блокували нашу машину і тримали водія. З машини забрали телефон і демонстративно розбили об асфальт. Забрали газети. Також з авто пропав відеореєстратор", - розповідає потерпілий представник "Соціального Запоріжжя" Марк Соколов.

Варто відзначити, що інформація відразу була передана в міліцію. Трохи пізніше було складено заяву.

"Ми сподіваємося, що правоохоронці належним чином поставляться до цієї справи і знайдуть винуватців і замовників цієї провокації. Але поки результатів немає. Зокрема, ми досі не можемо отримати підтвердження того, що ця справа потрапила до реєстру досудових розслідувань", - розповідає Марк Соколов.

Учасники руху відзначили, що провокації мали місце і за день до події. У розповсюджувачів намагалися відібрати газети і змушували припинити роздачу.

"У цьому випуску йшлося про політичну, соціально-економічну та екологічну ситуацію в місті. Крім того в газеті був аналіз дій окремих політичних сил та олігархів, деструктивні дії яких добре відомі мешканцям усієї України, - говорить координатор організації "Соціальне Запоріжжя" Валерій Кузнєцов, - Ми вважаємо, що нападники мають безпосереднє відношення до запорізького "Опозиційного блока". Ситуація добре ілюструє, які наслідки для міста може мати перемога "Оппоблока" на виборах".

Представники "Соціального Запоріжжя" припускають, що причиною нападу стала критика дій "Опозиційного блоку" у Запоріжжі і безпосередньо дій власників «Запоріжсталі».

"Враховуючи, що в нашому виданні була певна критична інформація на адресу даної групи, нескладно здогадатися, кому було вигідно влаштувати напад на наших розповсюджувачів, - вважає член координаційної ради "Соціального Запоріжжя" Сергій Кузьменко, - Це свавілля, яке може загрожувати Запоріжжю, якщо "Оппоблок" отримає владу в місті. Вони ведуть брудну гру, яка виходить за рамки правового поля і обмежують право запорожців на свободу думки і висловлювання своєї думки. Це удар по свободі слова. Але саме так звикли працювати олігархи. І ми твердо заявляємо, що будемо цьому протистояти».

Представники руху заявили, що розпочинають кампанію із захисту свободи слова і прав жителів Запоріжжя від замовників нападу.