ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 8 вересня 1917 року

Симпатії київських робітничих депутатів схиляються в бік більшовиків

Depo.
8 вересня 2017 19:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

8 вересня 1917 року Київська рада робітничих депутатів вперше проголосувала за резолюцію більшовиків щодо оцінки поточного моменту. Історики розцінюють це як ознаку змін симпатій робітників міста - більшовики стають дедалі популярнішими серед них. Нагадаємо, у Радах по всій колишній імперії більшовики спочатку були в меншості - домінували там меншовики та есери.

Цього ж дня у Києві почався ініційований Центральною Радою "З'їзд поневолених народів". На нього приїхали 83 делегати - представники народів Росії, що прагнули федералізації.

Попередній випуск: 1 вересня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя