ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 6 грудня 1917 року

У Харкові більшовики збираються боротися з "буржуазними націоналістами"

Depo.
6 грудня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

5-6 грудня 1917 року в Харкові відбулася дводенна Донецько-Криворізька обласна конференція більшовиків.Учасники розробили план втановлення та зміцнення радянської влади на Донбасі, а також мобілізації сил для "розгрому контрреволюції", зокрема "буржуазно-націоналістичної".

Лідер місцевих більшовиків, Артем (Сєргєєв, на фото), невдовзі стане лідером сепаратистської Донецько-Криворізької республіки.

Попередній випуск: 4 грудня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя