ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 4 грудня 1917 року

Перша різка реакція Києва на ультиматум більшовиків

Depo.
4 грудня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

4 грудня 1917 року у Київ був переданий підписаний днем раніше більшовицький "Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Української Ради".

Генеральний Секретаріат видає відозву до воїнів-українців Південно-Західного та Румунського фронтів із закликом створення єдиного Українського фронту (всупереч ультимативним вимогам більшовиків).

Генеральний секретар військових справ Симон Петлюра (на фото) наказує українському комісару Північного фронту не виконувати наказів більшовицького Раднаркому та чинити опір тим, хто "підійме руку на молоду Українську Народну Республіку".

У Києві почався триденний І Всеукраїнський з'їзд Рад, який розцінив ультиматум РНК як замах на УНР та висловив підтримку Центральній Раді.

Попередній випуск: 3 грудня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя