Щоденник "Української весни": 28 червня 1917 року

До Києва прибули російські міністри, один з яких - "український олігарх"

Едуард Андрющенко

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

28 червня 1917 року до Києва автівкою з Гомеля для зустрічей та переговорів прибули троє членів російського Тимчасового уряду. Це були міністр шляхів сполучення Микола Некрасов, міністр пошт та телеграфів Іраклій Церетелі та міністр інозмених справ Михайло Терещенко (представник знаменитого українського роду промисловців; на фото).

Того ж дня у київському будинку Терещенка відбулася перша зустріч міністрів з членами місцевих виконкомів громадських організацій та рад робочих та солдатських депутатів. Обговорювали "одне з особливо гострих місцевих питань", але яке саме, не уточнювалося (швидше за все - вимоги автономії).

Михайлу Терещенку тоді належав київський особняк його діда Ніколи Терещенка. Нинішня адреса - бульвар Тараса Шевченка, 12 (на фото). Там і відбулася нарада.

Попередній випуск: 27 червня 1917 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя