Щоденник "Української весни": 20 квітня 1917 року

Обговорюється ідея створення українського вільного університету

Depo.
20 квітня 2017 21:00
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

20 квітня 1917 року знов обійшлося без значущих подій. У пресі серед іншого піднімається питання про українізацію вищої освіти. Автор одного матеріалу зазначає, що вишам наразі бракує україномовних викладачів. Аби вирішити цю проблему, він пропонує створити український вільний університет - тобто заклад, який матиме неформальний статус та викладати в якому зможуть всі бажаючі українські науковці, готуючи необхідні кадри.

На фото: сторінка з "Нової Ради" зі статтею про український вільний університет.

Попередній випуск: 19 квітня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя