ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 20 червня 1917 року

Російські поляки вітають український національний рух

Depo.
20 червня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

18 червня 1917 року у Києві розпочався з'їзд польських організацій Росії. Учасники зокрема вітали "прагнення братнього українського народу до політичного звільнення".

20 червня почалася П'ята сесія Центральної Ради. Вперше до неї долучилия елегати від українських Рад селянських та військових депутатів.

На сесії серед іншого були сформовані комії по складанню статуту української автономії та скликанню з'їзду народів Росії (на якому мало бути підняте питання про федерацізацію держави).

Попередній випуск: 17 червня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя